Норвезька спілка журналістів передала в київський Центр журналістської солідарності роботу «Чоловіки України», яка отримала почесну відзнаку на конкурсі газетних малюнків року.
На ній авторка Сірі Доккен (Siri Dokken) зобразила, як український чоловік прощається з дружиною та дитиною, проводжаючи їх подалі від війни, за кордон. Робота експонувалася у фойє впродовж трьох днів конгресу Норвезької спілки журналістів, яку відвідали лідери НСЖУ.
– Картина дуже зачепила норвезьких колег, – розповідає перша секретар НСЖУ Ліна Кущ. – Коли ми розповідали про роботу наших журналістів в евакуації, хтось із колег пригадав свою історію болючого розриву родинних зв’язків у 40-х, коли через фашистську окупацію члени сім’ї змушені були залишити місце проживання і переїхати до іншого міста.
Премія за газетний малюнок року присуджується Норвезькою асоціацією журналістів, Норвезькою асоціацією редакторів і Національною асоціацією медіа-компаній.
«Малюнок сильний, красивий і болючий, але не позбавлений надії. Художниця показала, чим жертвував і продовжує жертвувати народ України заради своєї країни», – написав про роботу NORSK JOURNALISTLAG.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ