Після уведення в Україні карантину, наприкінці березня, видання «Факты» запровадило спеціальний проект – «Світ після пандемії». Серія інтерв’ю з відомими людьми, які висловлюють свою точку зору на те, як зміниться наше життя після випробувань, що випали сьогодні на людство, зокрема, якими будуть людські та міжнародні стосунки після пандемії, що буде з екологією, економікою тощо. Автор проекту – відома журналістка Ольга Сметанська у спецрубриці вже підготувала низку інтерв’ю з непересічними письменником Андрієм Курковим, журналістом Дмитром Гордоном, музикантом Андрієм Макаревичем, ресторатором Дімою Борисовим. Днями співрозмовником Ольги став журналіст, радіо- і телеведучий Андрій Куликов.
У розмові з Ольгою Андрій Куликов висловив припущення, що «пандемія прискорить крах соціальних мереж, тому що після вимушеного карантину у більшості виникне необхідність в живому, очному спілкування. Його будемо цінувати більше. Маю на увазі справжнє людське спілкування, коли можна взятися за руки, комусь потиснути руку, а комусь ні – і не тому, що це забороняють санітарні правила, а тому, що ти не хочеш цього, оскільки людина повела себе неправильно».
Крім того, Андрій Куликов переконаний, що багатьох людей вимушена самоізоляція підштовхне до рішучих дій та прийняття важливих рішень: «я абсолютно впевнений, що багато хто після пандемії зважаться зійтися, одружитися, завести дітей. У діловій же сфері – укласти партнерство, піти в новий для себе бізнес. У період карантину багато хто зрозуміє, що можна прийти до кращого способу життя, ніж був до пандемії. Але, звичайно, для цього знадобиться час».
Разом із тим, відомий радіо- та телеведучий, переконаний, що після пандемії в Україні особливої значущості набудуть професії педагога, лікаря, а також – журналіста: «Засоби масової інформації просто необхідні, щоб розповідати людям про безпечну поведінку, про те, де вони отримають вигоду, а де можуть втратити здоров’я та інше. Це функція оповіщення, яку ми, журналісти, виконуємо з давніх-давен – і обов’язково станемо її виконувати і далі. Кількість робочих місць в нашій галузі, правда, буде зменшуватися, як і в багатьох інших».
Сама ж Ольга Сметанська в коментарі НСЖУ зауважила, що на її думку майбутнє за професійними ЗМІ та журналістами, які створюють високоякісний контент:
– Ситуація після коронавірусу в сфері медіа зміниться, переконана, що зросте відповідальність за фейкові новини. Натомість сам медіа-ринок розшириться, буде зростати престиж журналістської професії.
У «ФАКТАХ» Ольга Сметанська працює над розділом СТИЛЬ, є автором інтерв’ю зі світовими знаменитостями (Карден, Рішар, Коппола, Хеннессі, лауреати Нобелівської премії..) та нащадками знакових особистостей світу (Фрейда, Вернадського, Сенделєєва, Сікорського…). Відомою є серія розмов журналістки із мішленівськими кухарями.