Мережа Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України 28 лютого 2023 року запрошує на навчальний тренінг для представників медіа, що працюють в Україні «Фізична безпека журналістів в умовах війни».
Чому це важливо?
Фізична безпека у професійній діяльності журналіста. Тепер для українських медійників це питання номер один, бо вже рік вони живуть у війні й розповідають про неї Україні та світу. Перед тим, як їхати до зони бойових дій або на деокуповану територію, воєнні кореспонденти повинні мати відповідну підготовку. Те саме стосується й цивільних журналістів, бо, наприклад, «прильоти» дуже часто трапляються і далеко від лінії фронту.
Хто тренери?
Тренінг з фізичної безпеки проведе відомий український журналіст, більд-редактор видання судової журналістики Graty та фотограф Станіслав Юрченко. Він родом із Керчі, шлях у журналістику розпочав у Сімферополі в 2011 році. Висвітлював події анексування Криму 2014 року.
Що в програмі тренінгу?
Учасники тренінгу дізнаються:
– який пакет документів і куди подавати, аби отримати дозвіл на зйомки в зоні бойових дій,
– як психологічно підготуватись до поїздки в сіру зону, на лінію фронту, на деокуповану територію,
– як вибудовувати маршрут відрядження,
– як треба поводитися в зоні бойових дій,
– чого не варто робити під час зйомок на лінії фронту,
– які можуть виникнути питання фінансової безпеки тощо.
Тренінг відбудеться у пресцентрі Національної спілки журналістів України (м. Київ, вул. Хрещатик, 27а)
Початок – об 11.00. Тривалість – 3 години.
Мова тренінгу – українська.
З метою створення навчального відеопосібника з мінної безпеки для журналістів під час тренінгу здійснюватиметься відеозапис. Створені на його основі відеоматеріали розповсюджуватимуться серед представників медіа.
По завершенню курсу учасники отримають матеріали навчального тренінгу у вигляді брошур, а також сертифікати.
Для участі у тренінгу необхідно зареєструватись за посиланням:
https://forms.gle/11WtDno46NiUBmsi7
Реєстрація триває до 15:00 години 27 лютого 2023р. Підтвердження участі буде надіслано на вказану у реєстраційній форму електронну адресу.
Мережа Центрів журналістської солідарності НСЖУ діє за підтримки Європейської та Міжнародної федерації журналістів, а також ЮНЕСКО.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ