Підготовка для роботи у місцях, де точаться бої з російськими окупантами, «неписані» правила перебування у гарячих точках та безпека журналістів сьогодні є найчастішими темами, які обговорюють експерти з працівниками медіа. Про це йшлося минулої п’ятниці й у Чернівецькому центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Начальниця пресслужби Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, капітан ЗСУ Тетяна Попович декілька місяців до повномасштабного вторгнення перебувала на передовій лінії оборони. Наші військові готувалися до «зустрічі» ворога, а журналісти виконували свою роботу.
– Від того часу, за рік повномасштабної війни, багато чого змінилося, ми здобули певний досвід. Та основні принципи роботи журналістів на передовій залишаються сталими і сьогодні: не нашкодити ні нашим військовим, ні собі. Не маємо права нехтувати навіть бронежилетами і шоломами, які дещо сковують в роботі, але будь-якої миті можуть стати порятунком для життя, – розповідала капітан Попович журналістам, що долучилися до заходу.
За підсумками зустрічі буде підготовлено низку порад на згадану тематику. Адже краще зайвий раз подбати про власну безпеку і залишитися повноцінним працівником, аніж знехтувати вже набутим досвідом і створити неприємності як для себе, так і для рідних чи близьких людей.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Чернівцях