Після деокупації українські ЗМІ мають якнайшвидше відроджуватися на звільнених територіях. У цьому переконаний полковник Збройних сил і член Національної спілки журналістів України, який нині є спеціальним кореспондентом Інформаційного агентства при Міністерстві оборони України, Владислав Волошин. Інтервʼю з ним підготувало ІА «Українські новини» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
За його словами, на визволених територіях люди надзвичайно жадібно споживають інформацію з України.
«І наша влада має якнайшвидше, ледь не ідучи в тилу наступаючих військ, відновлювати там різні засоби нашого мовлення. І надзвичайно ефективними є перевірені часом друковані ЗМІ.Ті регіональні, районні видання, які виходили там десятиліттями. Доки за два-три тижні буде відновлено телерадіомовлення чи Інтернет, треба роздавати людям саме газети, коротенькі листівки-дайджести. І розповідати там не тільки про те, що відбувається в державі в цілому, а, скажімо, які вже сусідні села і райони звільнені, як там справи, що там у родичів. Адже місцеві не завжди можуть телефоном зв’язатися і перебувають у інфовакуумі. І разом з тим, з цих видань люди хочуть дізнаватися, де будуть роздавати пенсії чи гумдопомогу, де можна отримати корисні консультації влади чи замовити будматеріали. Тобто – різноманітну довідкову інформацію», – говорить він.
Газети не втратили своєї актуальності, наголошує Владислав. Тому і російські пропагандисти використовують усталені і знані місцевим українським населенням бренди місцевих газет.
«Я бачив подібну макулатуру і її доволі легко відрізнити від правдивих видань. Адже там переплутані назви населених пунктів, асфальшовані дописи “не вичитані” на помилки після електронних перекладачів. А раз вони це роблять, то розраховують на можливий попит».
Каже: необхідно організовувати, в прямому розумінні, закиди примірників наших українських друкованих видань на поки що непідконтрольні території.
«А ті, хто говорить, що газети своє “віджили” вже самі переконалися, що коли немає будь-якого зв’язку і енергоживлення, то відсутній доступ і до електронних ЗМІ є потреба у друкованій періодиці. Тож “живі” паперові видання ще далеко не сказали своє останнє слово. І це не лише мова йде про газети для цивільного населення, але й для військових на передовій», – наголошує Волошин.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.