Колишній медійник Олексій Масло став співзасновником волонтерської організації Kharkiv.help — однієї з найбільших органзацій, яка закриває потреби військових, цивільних та людей з деокупованих територій. Олексій розповів SPEKA, як працює його команда та як журналістське минуле впливає на волонтерський рух. Матеріал вийшов у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
«З медіа я пішов у дизайн. Незабаром буде 14 років, як я пов’язаний з дизайном одягу. Перша моя робота — це «Новий канал». Тоді я шукав будь-яку роботу, а на каналі працював мій друг Роман Скрипін. Він запропонував пройти співбесіду на посаду адміна замість співробітниці, яка пішла у декрет. Місяць працював безкоштовно, потім став повноцінним адміном шоу «Підйом». Згодом робив усе: брав інтерв’ю, був продюсером, оператором, аніматором.Більшість часу забирали два ТБ-проєкти. Одна зміна на «Підйомі», друга — на «Ревізорі». Часто працював тижнями задля одного проєкту, потім відпрацьовував пропущені зміни іншого. Паралельно розвивав власний бренд одягу», – розповів Олексій.
Згодом, каже, робота з одягом захопила його більше, тож журналістика лишилася в минулому.
Повномасштабна війна застала Олексія у Харкові, куди він приїхав до мами.
«Я приїхав у гості до мами у Харків 20 лютого, а 24-го мав повератися до Києва. Але мій батько опинився в окупації, а мама відмовилася їхати. Тому без варіантів — я залишився у Харкові. Ну, а там –— халепа. Відгукнувся на пошук волонтерів. Познайомився з Ксюхою, зараз у нас на двох фонд. Почали розвозити людям борщ. Активні харків’яни просто не могли не допомагати і хапалися за все. Найактивніші серед нас об’єналися, бо ми гарували вдень і вночі», – розповідає він.
Спочатку про створення фонду не думали. Головним завданням було нагодувати військових, поліцію, СБУ, цивільних. Волонтери постійно працювали під обстрілами, і досі продовжують їздити у сіру зону, де немає позицій військових і куди інші їхати відмовляються.
Медійний досвід і знайомство з відомими колегами посприяли активізації волонтерського руху – Роман Скрипін, Олександр Педан, Сергій Грішин, Маша Єфросиніна, Олексій Дурнєв репостили інформацію та допомагали збирати кошти на потреби.
«Загалом ми зібрали понад 10 млн грн через соцмережі та закупили сотні шоломів, тепловізорів, турнікетів, декілька автівок через фонд. Найбільше потреб завжди у військових. Але люди обирають донатити на гуманітарку. Більшість досі дотримується принципу «Не хочу спонсорувати війну» і залишають свої «три капучино» не на зброю, щоб швидше завершити війну, а на потреби цивільних. Але треба змінити акценти: що більше донатиш на ЗСУ, то менше буде потреби донатити потім на гуманітарку», – розмірковує Олексій.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.