Російські пропагандисти є злочинцями й мають опинитися на лаві підсудних, а прокремлівські «журналістські» організації треба піддати бойкотові. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Коментар щодо російських пропагандистів прозвучав у ефірі європейського проєкту «Голосу Америки» та «Радіо Свобода» «Настоящее время».
– Ми вважаємо, що крім великого трибуналу над росією як над агресором, якого домагаються українська влада і демократичний світ, має бути й суд над російськими пропагандистами, оскільки саме ця російська отруйна пропаганда створила першу стадію агресії – стадію, яка зробила можливою військову агресію, розстріл України ракетами, – сказав Сергій Томіленко.
На його переконання, якби не було підготовки війни у вигляді задурманення російського населення, то ненависть не набула б того рівня, який ми бачимо наразі, а отже не було б і військових дій. Тому вчинки російських пропагандистів потребують покарання.
– Ми закликаємо Міжнародну і Європейську федерації журналістів виключити союз журналістів росії із їхнього складу, оскільки нині ця організація є інструментом, який сприяє окупації. Буквально днями створено окупаційні «відділення» союзу журналістів росії: так звані «Запорізьку регіональну організацію», «Херсонську», «Донецьку», «Луганську». Їх благословив і включив у федеративну раду з’їзд союзу журналістів росії, – сказав Сергій Томіленко. – Фактично ми бачимо, що союз журналістів росії замість того, щоб простягнути руку допомоги журналістам, медійникам, які зараз потребують допомоги, навпаки розбудовує свою пропагандистську машину.
Нагадаємо, 25 жовтня Національна спілка журналістів України і Незалежна медіа профспілка України надіслали Міжнародній федерації журналістів протест із вимогою виключити зі складу цієї організації союз журналістів росії. «Створення осередків сжр на території України є серйозним порушенням міжнародного права, втручанням у сферу діяльності НСЖУ та НМПУ і має викликати негайну реакцію з боку МФЖ», – наголошується у листі до штаб-квартири МФЖ у Брюсселі, підписаному очільниками українських журналістських організацій Сергієм Томіленком та Сергієм Штурхецьким.