«Роль Інтернет-виданнь та соціальних мереж як джерел інформації під час війни. Як і про що писати? Дотримання принципів об’єктивності і правдивості при висвітленні подій» – такою була тема тренінгу, проведеного Запорізьким Центром журналістської солідарності НСЖУ для медійників-переселенців та місцевих ЗМІ.
Саме через ці канали люди зараз отримують найбільше інформації, особливо ж на окупованих та прифронтових територіях, де практично не виходять друковані видання і є великі проблеми з роботою телебачення та радіо. Відповідно, зростають вимоги і до журналістів, які працюють в інтернет-просторі.
-Зараз, як ніколи раніше, зросла вага і значимість кожного слова, написаного чи сказаного журналістом. Готуючи будь-яку інформацію, ви повинні бути водночас і прискіпливим редактором, і уважним цензором для себе самих. Видати якісний і об’єктивний матеріал і при цьому не створити зайвого напруження в суспільстві, в гонитві за сенсацією, не створити проблем військовим, не надати ворогу інформації, яка може зашкодити людям – ось головні принципи нашої професійної роботи в умовах війни, – підкреслив спікер заходу, медіа-тренер, професор Олександр Нарбут.
Він розповів журналістам, як перевіряти факти, коли готуєш інформацію, як правильно і найбільш ефективно подавати той чи інший матеріал, як читати новини в Фейсбуці і робити висновки, як писати про людей, дотримуючись принципів журналістської етики і моральності. Все це – складові ефективної і корисної для людей і суспільства професійної журналістської роботи. Разом з медіа-тренером представник ЗМІ проаналізували вдалі і невдалі приклади інформаційної подачі військових новин на запорізьких сайтах, обговорили інші актуальні проблеми висвітлення воєнних подій в інтернет-виданнях та в соціальних мережах.
І, як додатковий бонус, Олександр Нарбут, який також займається стратегічними дослідженнями та аналітикою, розповів журналістам про ситуацію на фронті, озвучив цікаві факти та прогнози подальшого розвитку воєнних подій, відповів на численні запитання медійників.
-Для нас цей тренінг був дуже цікавим і важливим, – поділилася своїми думками журналістка з Гуляйполя Лідія Кушніренко. – Адже багато наших колег зараз не мають змоги працювати у своїх виданнях. А журналіст же не може без роботи у такий важкий для країни час. Тож мої колеги-переселенці ведуть зараз власні сайти та блоги, сторінки у соціальних мережах. Як робити це найбільш ефективно, – ось на це запитання і допомогло знайти чимало корисних відповідей наше сьогоднішнє навчання.
Фото Дар’ї Зирянової