Про невідкладні потреби журналістів, їхню безпеку, як у гарячих точках, так і на відносно мирних територіях, про роботу Чернівецького Центру журналістської солідарності проінформував представників місії ЄС, під час їхнього перебування на Буковині, координатор центру Володимир Бобер.
Радник з політичних питань консультативної місії Томас де Ріддер та експерт зі стратегічних комунікацій, преси та публічної інформації Олексій Сищук повідомили, що працівники організації повертаються до своїх постійних місць роботи, позаяк з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну КМЄС не мала можливості реалізовувати в повній мірі свій мандат, передислокувавши своїх працівників до Львова.
– Європейська спільнота намагається достеменно відслідковувати все, що відбувається в Україні та, по можливості, допомагати Україні. Адже переважна більшість розуміє, що росію зараз зупиняють українці, – зауважив пан Томас де Ріддер.
На зустрічі йшлося також про можливу допомогу місцевим редакціям, адже падають тиражі газет, майже немає реклами, невеликі редакції опиняються на межі закриття.
Колег з КМЄС було проінформовано про ту допомогу, яку МФЖ, ЄФЖ, окремі журналістські об’єднання та європейські інституції вже надали українським журналістам на прохання Національної спілки журналістів України. Висловлено подяку за допомогу та сподівання на подальшу співпрацю та підтримку української журналістики.
Нагадаємо, що Консультативна місія Європейського союзу в Україні від 2014 року надає гуманітарну та іншу допомогу, якої потребує українське суспільство.