Як створити успішний проект? Як виділити його серед інших? Де брати креативні ідеї та цікаві теми? І де шукати донорів? Про ці та інші аспекти грантової діяльності локальних медіа йшлося 18 серпня під час вебінару «Залучення грантових коштів: як вижити у час війни», організованого Львівським Центром журналістської солідарності.
Своїм практичним досвідом із учасниками заходу ділилася головна редакторка онлайн-видання Біляївка.City і сайту Open.Дністер Галина Халимоник.
«Коли я почала вчитися, не побоялася визнати, що я чогось не знаю і що мені потрібна допомога, потрібні поради більш досвідчених людей – з цього і почався мій шлях грантової діяльності», – на початку зустрічі розповіла пані Галина.
На її думку, на перших етапах необхідно робити все послідовно і не братися за незрозумілі чи зовсім невідомі теми, адже заявка має бути чіткою, структурованою, зрозумілою, але й водночас надихаючою та цікавою.
«Один із найважливіших аспектів успішної грантової історії – це тематика проєкту. Не беріться за тему яка вам не цікава чи не зрозуміла. Повірте, успіху не буде. Працюйте над темами, які цікаві і вам, і вашому колективу», – зауважила журналістка.
Наступний крок – це вивчення цільової аудиторії. Чим краще аплікант знає та розуміє на кого спрямований його проєкт, тим успішніше він буде реалізований.
«Ми жодного разу не бралися за проекти, які не цікаві нашій аудиторії. Я зацікавлена в тому, аби наша проектна діяльність мала сенс. Щоб що? – я це питання ставлю завжди, коли пишу грантову заявку», – наголосила Галина Халимоник.
Фахівчиня радить шукати донорів тоді, коли робота над проєктом повністю завершена. Краще пропонувати свою ініціативу на різноманітних медійних майданчиках і сайтах посольств, підписатися на розсилку новин чи телеграм-канали медійних організацій, а також відвідувати семінари, тренінги, конференції, знайомитися з людьми, які в перспективі можуть стати для вас потенційними грантодавцями.
«Я бажаю, аби ви вийшли на той рівень, щоб вас шукали донори», – підсумувала Галина Халимоник.