На цьому голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголосив під час робочої зустрічі з Іваном Вигівським, очільником поліції Полтавської області. Ця зустріч відбулась, 28 лютого, в рамках дводенного візиту підтримки журналістів національними експертами з медіа сфери.
Під час дискусії, яка відбулася в Головному управлінні поліції області, порушили ключові питання, що є пріоритетними для Національної спілки журналістів – фізична безпека журналістів і запобігання безкарності у сфері порушення їхніх прав.
Іван Вигівський зауважив, що особисто реагуватиме на всі факти протиправних дій відносно журналістів. Полковник поліції зазначив, що поліція зацікавлена у тому, щоб всі провадження, відкриті за ознаками складу злочину, були скеровані до суду. Усі громадяни повинні розуміти жорстку позицію держави щодо таких випадків.
Сергій Томіленко повідомив:
– Ми вітаємо доручення начальника поліції Полтавщини зробити ревізію справ і закликаємо до публічного звіту про хід їх розслідування. Все це буде продовженням наших домовленостей, які відбулися на Національному рівні перед парламентськими слуханнями, що ініціювала Національна спілка журналістів. Була зустріч з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, який підтримав наші ініціативи і визначив осіб, відповідальних за реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності – заступника міністра Антона Геращенка і голову Національної поліції України Ігоря Клименка.
Представники сторін обговорили практику впровадження регулярних публічних звітів про хід розслідування кримінальних проваджень щодо перешкоджання журналістській діяльності та інших порушень у цій галузі. Розглянули можливість організації спільних тренінгів або семінарів, із залученням фахівців правової і медіа сфери.
Сергій Томіленко вважає, що такі заходи допоможуть журналістам не тільки підвищити кваліфікаційний рівень висвітлення правоохоронної діяльності, але й дізнатися, як захистити себе під час певних «гарячих» публічних подій.
Офіційний сайт Національної поліції