Міністерство оборони України ініціює заснування друкованого військового видання. Його мета – донести інформацію туди, де немає стійкого доступу до інтернету, а радіо та телевізійний сигнали відсутні.
«Головна ідея проєкту – військова газета має бути разом з українськими військовими – в окопах та бліндажах. На шпальтах видання буде сфокусована правдива інформація про ситуацію в країні, публікуватимуться актуальні суспільно-політичні, військові та інші важливі теми, зокрема з питань соціального захисту», – написала у Facebook заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.
Відтак Міністерство оборони України звернулося до Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки з ініціативою розробки законопроєкту про заснування друкованого військового видання.
«Сподіваємось, найближчим часом наша ініціатива буде підтримана законодавцями і вже незабаром наші захисники та захисниці отримають власне військове видання, яке стане для них ефективним джерелом інформації. Прихильникам «зради» варто пам’ятати, що у нас країна, що воює. І це справді безпрецедентно у сучасному світі.
Все, що зміцнюватиме наше військо, в тому числі інформаційно та морально – потрібно робити!» – додала Ганна Маляр.
Зазначимо, що 7 червня народна депутатка Марʼяна Безугла зареєструвала у Верховній Раді проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності друкованих засобів масової інформації, яким передбачається надання права Міноборони на створення друкованого ЗМІ.
«У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні та з огляду на відкриту збройну агресію Російської Федерації відносно України існує необхідність збереження інструментів, які дозволять оперативно проводити інформаційну політику на території України. Наявність друкованих видань, засновниками яких виступають органи сектору безпеки і оборони, є звичайною практикою для демократичних країн (ЄС, США, Канада тощо) з високими стандартами захисту свободи слова, на які орієнтується Україна», – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Національна спілка журналістів України підтримує ініціативу заснування військового видання.
«Друковані ЗМІ залишаються одним із найважливіших каналів інформування в умовах, коли немає доступу до інтернету та інших цифрових технологій. Сьогодні надзвичайно важливо отримувати достовірну інформацію із зон бойових дій, і військові журналісти часто ризикують життям, аби виконати свою професійну місію, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Ми готові максимально надавати підтримку в реалізації такої ініціативи. А те, наскільки інформація важлива для бійців на фронті, свідчить досвід передачі їм газети «Ми з України!», яку НСЖУ видала спільно з литовськими колегами. Її читають, передають з рук у руки і просять привезти ще».