У дні війни редакція газети «Вперед» з Нового Бугу на Миколаївщині не пропустила виходу жодного номера. Як розповідає директор ПП «Видавництво газети «Вперед», керівник редколегії Євгеній Логінов, газету друкували і друкують на місці – у поліграфічному цеху підприємства, яке свого часу було створене на базі редакції і друкарні. Відтак, зберегли тираж щотижневика на рівні 2500-2600 примірників.
«Тепер, на відміну від багатьох газет, що друкувалися в Миколаєві і тепер з виходом у світ мають проблеми, наше видання забезпечене папером і друкарською базою», – відзначає Євгеній Логінов.
Щоправда, довелося зменшити обсяг: за рішенням колективу замість звичних восьми сторінок з початком газета виходить на чотирьох. Пояснили читачам, що це тимчасово, задля економії паперу, який зараз закупити практично неможливо.
«Із закінченням війни повернемося до своїх звичних стандартів, – додає Євгеній Логінов. – На щастя, Новий Буг не зазнає таких обстрілів, як сусідня Баштанка, як це відбувається в інших регіонах Миколаївщини, отже з доставлянням газети читачеві по місту проблем ніяких не виникає: листоноші розносять її вчасно. По селах ситуація дещо складніша – трапляється, газету поштовики доставляють у село раз на два тижні, а то й раз на місяць».
Зберегли у виданні не тільки тираж, а й колектив, де працюють нині тринадцятеро людей. Звичайно, що в нинішніх умовах, коли зовсім не стало надходжень від реклами, не працюють угоди на висвітлення, бо в місцевих громадах сьогодні з коштами досить сутужно, робити це нелегко. Але тримаються і знаходять нові джерела фінансування.
В редакції мають певні накопичення з мирних часів. До того ж, в рамках виконання проєкту «Підтримка локальних медіа під час військового вторгнення РФ», який реалізує громадська спілка «Українська асоціація медіа бізнесу», отримали грант в сумі 75000 грн. на реалізацію власного проєкту «Об’єднання зусиль заради зміцнення проукраїнського інформаційного простору».
Тепер, коли в результаті децентралізації Новобузький район поряд з іще чотирма увійшов до складу Баштанського, до читачів газети «Вперед» долучаються й жителі сусідніх громад. Щоб заповнити інформаційний вакуум, по кілька десятків примірників свого видання продають на ринках і в магазинах у селах сусідніх ОТГ, де газети припинили вихід.
Доповнює друковану версію сторінка у Фейсбуці, де публікують гарячі новини про події в місті і територіальних громадах. Судячи з високої відвідуваності сторінки, вона також, як і газета, потрібна людям.
Євгеній Логінов каже:
«Люди телефонують і просять: «Дайте нам газету, щоб ми могли прочитати про те, що відбувається зараз в районі, області, в Україні. Людина взяла газету в руки, і їй здається, що мирне життя тут, поруч. Вона вселяє упевненість, додає стабільності, спокою.
Буває, йдемо на роботу в редакцію, а хтось із зустрічних людей запитує: «То ви що – працюєте?». А потім приходять до нас в редакцію, діляться своїми думками, кажуть, що їм на душі спокійніше, якщо газета працює».