П’ятеро українських журналістів і журналісток, потерпілих внаслідок широкомасштабного російського вторгнення до України, отримали допомогу від організації Journalisten helfen Journalisten (в перекладі – «Журналісти допомагають журналістам»). Це неурядова асоціація, зареєстрована в Мюнхені (Німеччина), допомагає журналістам у біді та їхнім родинам. Національна спілка журналістів України перебуває в тісному контакті з асоціацією та спрямовує отримані кошти на підтримку українських колег.
«Дякую вам, колеги, за підтримку нашої родини, для нас це відчутна й необхідна допомога, – зазначила тележурналістка з Маріуполя Наталія Дєдова. Її чоловік, оператор ТРК «Сігма», загинув під час обстрілу міста 11 березня. – До нашої квартири прилетіли два снаряди, і я залишилася з сином сама. Ми з Сашею вдячні за допомогу й увагу. Сподіваємося, Україна переможе в цій війні».
Журналістка Надія Торопенко, яка
евакуювалася з Северодонецька до Дніпра, розповіла, що будинок, де вона жила,
знищено снарядами.
«Я добувала їжу, воду, ми жили у підвалі. Кілька разів потрапляла під обстріл,
дивом вижила. Жити в холоді та без води ми не змогли. Донька почала плакати
майже щодня, відмовлялася їсти, боялася що снаряд проб’є стіну та потрапить у
підвал. Северодонецьк обстрілювали з градів та мінометів. Ситуація
погіршувалася. З кожним днем виїхати ставало все важче. Я, наприклад, п’ять днів
шукала машину. Щоб потрапити в евакуаційний автобус, треба було ризикувати
життям не тільки своїм, а й доньки.
Спільними зусиллями (машину шукали всім підвалом) нам вдалося знайти
приватного перевізника. Не знаю, чого водій так зробив, та біля ТЦ «Дитячий
світ» ми зупинилися, водій вийшов, витягнув рюкзаки та кинув на нас, ніби
накрив. Так ми чекали, поки зберуться інші машини. Під градами, які били наше
місто», – пригадує Надія.
Допомога від колег із Німеччини дуже вагома для журналістки та її доньки. «В цей важкий час, коли ти втратив все та починаєш життя з нуля, розумієш – без добрих й чуйних людей, та без підтримки – не проживеш».
Керівник локального медіа “Обрії Ізюмщини” (м.Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко наголошує, що міжнародні партнери приділяють увагу українським регіональним медіа і регіональним журналістам, які вимушені були залишити окуповані міста та селища, але продовжують інформувати свої громади про події які відбуваються на тимчасово окупованих територіях.
«Ця фінансова підтримка буде використана на заохочення співробітників редакції які залишилися на територіях де йдуть бойові дії, але попри небезпеку, продовжують збирати, опрацьовувати та передавати необхідну інформацію для оприлюднення на онлайн-ресурсах», – розповів редактор.
Для Світлани Залізецької, директорки «Головної газети Мелітополя» та сайту новин «Регіональне інформаційне агентство – Мелітополь», допомога від асоціації дасть можливість продовжити роботу медіа, які висвітлюють ситуацію в тимчасово захопленому російськими військовими місті. Як повідомлялося, окупанти викрали батька Світлани, аби схилити її до співпраці. Національна спілка журналістів України засудила такий тиск на журналістку.
Юлія Сабаєва виїхала з Рубіжного Луганської області разом із дітьми і зараз мешкає в прихистку в Кіровоградській області. Матеріальна підтримка дозволить журналістці, яка працює для сайту «ОстроВ», придбати стіл, стілець та техніку для роботи.
«Ми зворушені підтримкою від асоціації «Журналісти допомагають журналістам», ця допомога надзвичайно вчасна для колег, які опинилися в скрутній ситуації внаслідок війни. Попри все, вони прагнуть продовжувати роботу та інформувати українців і весь світ про події в їхніх містах і регіонах. Особисто дякую кожному члену асоціації з Мюнхена, оскільки знаю, що кошти підтримки формуються з членських внесків звичайних журналістів. Це справжній приклад професійної солідарності», – відзначила перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.