Прем’єр-міністр Республіки Косово Альбін Курті прийняв у Косові Людмилу Макей, першу українську журналістку, яка була змушена покинути Україну після вторгнення Росії, та отримала прихисток у Республіці.
«Республіка Косово рішуче засуджує військову агресію Російської Федерації та вторгнення в Україну. Наші розуми й серця – з народом України, і наша солідарність з вашим народом і визвольною боротьбою проти військової агресії та російського вторгнення є беззаперечною», – коментує прем’єр-міністр.
Прем’єр-міністр Курті наголосив, що Республіка Косово приєдналася до інших західних країн у введенні санкцій проти Росії й прагне працювати разом з союзниками, щоб сприяти міцному миру, довгостроковій стабільності та глобальній безпеці.
Він подякував Європейському центру свободи преси та медіа (ECPMF), Європейській федерації журналістів (EFJ) та Асоціації журналістів Косова (AJK) за співпрацю у створенні програми журналістів у Косові.
«Я щиро вдячний Європейському центру свободи преси та медіа (ECPMF), Європейській федерації журналістів (EFJ), Національній спілці журналістів України, Асоціації журналістів Косова та уряду Республіки Косово за можливість знайти притулок у вашій країні в рамках програми прихистку журналістів Косово. Для мене це, перш за все, можливість залишатися у важливій професії журналіста», – сказала українська журналістка Людмила Макей.
«На жаль, сьогодні в Україні бути журналістом небезпечно. Російські окупанти викрадають, погрожують і вбивають журналістів. Нещодавно Національна спілка журналістів України оприлюднила список загиблих працівників ЗМІ. У ньому на цей момент 21 прізвище. Усі вони говорили правду про цю криваву війну», – додала пані Макей.
Вона підкреслила, що вражена бажанням Косова підтримати українських колег.
«Я до сліз зворушена тим, як зовсім незнайомі люди хочуть допомогти українцям», – сказала вона, додавши, що вважає, що ця співпраця та журналістська солідарність є важливим кроком до миру.
Пані Макей є першою серед 20 українських журналістів, яких Косово запрошує в рамках програми «Журналісти-резиденти Косова».
Програма, що фінансується урядом, покриває витрати на проживання, заробітну плату та офіси на період до шести місяців, щоб українські журналісти могли працювати віддалено. Ще є можливість надіслати заявки на участь у програмі.
На першій зустрічі у неділю, 17 квітня, Людимилу Макей також привітали Доніка Гервалла, віцепрем’єр-міністр, Джелал Свекла, міністр закордонних справ та діаспори, Флутура Кусарі, міністр внутрішніх справ та Джемайл Реджа, Асоціація журналістів Косово.
У Національній спілці журналістів Україні надзвичайно зворушені тією турботою, яку Косово демонструє щодо українських журналістів:
- Багато українських біженців шукають безпечного прихистку у Європі, частина журналістів також рятується закордоном. Але для працівників ЗМІ важливо зберігати можливість продовжувати свою професійну діяльність, тому ініціатива влади Косово про спеціальну програму професійного журналістського прихистку – це вдала лідерська ініціатива захисту незалежної правдивої журналістики від жорстоких окупантів, – коментує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.