Сьогодні українські журналісти працюють у трагічних реаліях. Частина – на передовій, частина в бомбосховищах. Всі вони мужньо виконують свої професійні обовʼязки, адже інформаційний фронт надзвичайно важливий для перемоги України. Про це голова НСЖУ Сергій Томіленко наголосив під час вебінару «Медіаполе ЄС і війна в Україні: що треба знати представникам українських медіа». До онлайн-зустрічі долучилося понад 600 учасників.
«Сьогодні ключовий заклик, виклик і обов’язок кожного українця – боронити Україну, яка стала жертвою російської нахабної агресії. Ми всі – НСЖУ та мої колеги-журналісти докладаємо максимум зусиль, щоб захистити свою Батьківщину. Ми вдячні друзям та міжнародним партнерам, які надають потужну підтримку», – сказав він.
Сергій Томіленко наголосив, що пріоритетом НСЖУ є безпека журналістів. На жаль, багато колег ризикують життям.
Зокрема, важкі поранення в зоні бойових отримав оператор 24 каналу Олександр Навроцький, наприкінці березня окупанти викрали та відправили до Донецька запорізьку журналістку Ірину Дубченко, якій інкримінували «страшний злочин»: вона врятувала українського пораненого солдата. На тимчасово окупованих територіях медійники зазнають переслідувань.
«Наш пріоритет – пошук допомоги арештованим, полоненим колегам на тимчасово зайнятих українських територіях, – продовжив Сергій Томіленко. – Ми асистуємо колегам евакуацію з Маріуполя, намагаємось дати прихисток і шукаємо гуманітарну допомогу. Крім того, ми об’єднуємо журналістів до інформаційного фронту», – зазначив Сергій Томіленко.
Як розповів Сергій Томіленко НСЖУ спільно з міжнародними партнерами готує інформаційні проєкти, реагує на не завжди коректне та обʼєктивне висвітлення війни в закордонних медіа, запустила роботу телеграм-каналу, де медіапрацівники можуть отримати інформаційну підтримку.
«Ми максимально звітуємо про виконану роботу і привертаємо увагу до шляхів вирішення проблем і кооперації. Важлива комунікація з міжнародними журналістами, розуміння європейського медіаполя та допомога українським журналістам, які прагнуть працювати на закордонну аудиторію», – резюмував він.
Вебінар «Медіаполе ЄС і війна в Україні: що треба знати представникам українських медіа» – це частина великої роботи, яку робить команда Спілки разом з іноземними партнерами у непростий для України час, зауважив голова НСЖУ. Один із попередніх вебінарів був присвячений безпеці журналістів під час війни. Нинішній інформував українських журналістів та комунікаційників про інформаційне поле Євросоюзу, а також специфіку читацької аудиторії. Спікером зустрічі був добре відомий українським медійникам голова Спілки журналістів Литви Дайніус Радзявічус, який поділився власними інсайтами щодо розуміння європейського медіаполя. Натхненником та головним модератором став блогер, секретар НСЖУ Сергій Лямець.