Не кинула людей до останньої миті. Відкрила бомбосховище у маріупольському будинку творчості. Вболівала за долю Маріуполя і за майбутню журналістику. Так про Лілію Гумянову, керівника юнкорівського обʼєднання в Маріуполі пише її учениця, викладачка соціальних комунікацій Маріупольського держуніверситету Олена Мельникова-Курганова.
«Я – одна з учениць, випуск 2003 року. Ми завжди були на зв’язку. Студенти долучилися до складу журі під час дебатів. Тільки-но обговорювали її методичку. Я не вірю, Ліліє Миколаївно. Ви для мене герой, адже не кинули будинок творчості та людей, які шукали бомбосховище. Не кинули близьких людей до останньої миті. Це важкий біль. Світла пам’ять», – написала пані Олена. У її дописі вказана дата смерті – 19.03.2022.
Секретар Національної спілки журналістів та президент Національного конкурсу шкільних медіа Гліб Головченко добре знав Лілію Гумянову як координатора шкільної газети при місцевому будинку творчості в Маріуполі. Минулоріч ця газета була переможницею конкурсу.
«Вона з тих, хто за будь-яких обставин залишився б із людьми до останнього. Це величезна втрата для всієї нашої журналістики. Багато її випускників стали справжніми професіоналами. Пані Лілія свідомо займала принципову патріотичну позицію. Насправді, таких видатних педагогів, які б любили свою справу, дітей – не так багато. Вона була однією з найкращих», – каже Гліб Головченко.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ згадує зустріч із Лілією Гумяновою в Миколаєві на Міжнародному конкурсі шкільних медіа, її участь у онлайн-заходах Спілки.
«Відчувалося, як вона вболіває і за долю Маріуполя, і за майбутню журналістику. Такі люди рухають світ», – говорить Ліна Кущ.
Національна спілка журналістів висловлює щирі співчуття рідним і близьким Лілії Гумянової, всім її учням і колегам у звʼязку із непоправною втратою. Окупанти мають понести покарання за смерті та страждання невинних людей. Інформацію про воєнні злочини РФ проти журналістів та працівників ЗМІ НСЖУ передає до Європейської та Міжнародної федерацій журналістів.