Центр громадської активності «Синергія» цими днями допомагає людям, які вимушено переїхали із районів бойових дій до Чернівецької області. Волонтери організації, яка має досвід роботи з переселенцями з 2014 року і статус виконавчого партнера Міжнародної організації з міграції, організували пошиття і закупівлю постільної білизни, матрасів, ковдр, подушок.
Загальна кількість зареєстрованих переселенців в області перевищила 60 тисяч осіб і продовжує зростати. Серед тих, хто переїхав до області, – і журналісти. Перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ і голова Чернівецької обласної організації спілки, головний редактор газети «Погляд» Володимир Бобер зустрілися з керівницею центру Наталією Батраковою та її командою для обговорення можливостей співпраці.
«До війни наш центр був просто громадською організацією, а сьогодні ми об’єднуємо всіх, хто зголошується виступати з нами за спільну перемогу проти російської агресії. Зараз у нас налагоджена тісна співпраця з нашими вітчизняними та закордонними партнерами – людьми і організаціями, які відгукнулися на біду в Україні», – зазначила Наталія Батракова.
За її словами, в кожній громаді підготували велику кількість приміщень, де можна обладнати спальні місця для тих, хто тікає від війни.
«Але спальне місце – це не просто матрац і ковдра, ми ще усілякими способами намагаємося дбати про те, щоб забезпечувалася, перш за все, людська гідність. Тому що люди полишили свої обжиті місця, вони звикли до певних умов, і сьогодні просто створити спальне місце – це мало, ми хочемо забезпечити їх і ковдрою, і подушкою, і тим самим простирадлом. Тому що це на них так само позитивно впливає, на їхній психологічний стан. Вони дуже пригнічені. Тим, хто просидів кілька днів і навіть тижнів у підвалаї, – їм сьогодні складно приймати ту дійсність, яку вони бачать», – додає керівниця організації.
Зараз у «Синергії» реставрують матраци, які були у вжитку, але ще можуть повторно використовуватися, шиють постільну білизну, закуповують ковдри та подушки, які постачають місцеві виробники за собівартістю. Дбають про забезпечення підгузками, предметами гігієни й індивідуального захисту, рушниками, білизною. З початку повномасштабної агресії Росії проти України активісти забезпечили такою допомогою понад 1000 осіб.
«Внесок центру «Синергія» до облаштування вимушених переселенців на новому місці дуже вагомий. Ми бачимо, що ця організація змогла об’єднати навколо своєї діяльності десятки добровільних помічників та партнерів. В Чернівецькій області вже перебувають до 30 журналістів-переселенців, і ця кількість продовжує зростати: ми очікуємо на приїзд наших колег із районів бойових дій – Чернігівська, Сумська, Харківська, Миколаївська область, Маріуполь, Северодонецьк. Національна спілка журналістів України допомагає колегам якнайшвидше адаптуватися на новому місці й відновити роботу. І наявність таких надійних партнерів, як «Синегрія», допомагає в цьому», – наголосила перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.