Військові журналісти із Португалії, які висвітлюють війну в Україні, відзначають, що ніде не бачили такої єдності народу. Відтак, вони переконані, що Україна обовʼязково буде в ЄС. Про враження колег розповідає виконавчий директор Академії Української Преси Андрій Коваленко, який супроводжує іноземних колег під час їхньої роботи.
«Академія Української Преси вже кілька років проводила прес-тури для іноземних журналістів у зону бойових дій на Донбас. Це важливо, адже таким чином збільшувалася кількість матеріалів про Україну, і громадяни європейських країн дізнавалися про реальну ситуацію на Донбасі. А суспільство там дуже впливає на рішення посадовців і влади», – розповідає Андрій Коваленко.
Загалом, у «довоєнних» прес-турах АУП, які проводилися за підтримки посольства США, взяли участь понад 150 представників медіа з різних країн. Нині ж, із початком війни в Україні, вони активно почали звʼязуватися з організацією, щоб отримувати достовірну інформацію.
«Разом із португальськими колегами ми відвідали Житомирську, Київську область, були в Києві. Зняли дуже багато матеріалів, спілкувалися з головами громад, представниками Тероборони. Журналісти, які мають значний досвід і висвітлювали багато конфліктів, кажуть, що такої єдності людей не бачили ніде», – каже Андрій Коваленко.
Додає: присутність іноземних журналістів в Україні – вкрай важлива, адже тоді світ знатиме правду. Світова спільнота повинна бачити історії простих людей, які опинилися у війні, розуміти, що Росія – агресор.
Нагадаємо, що Національна спілка журналістів, яка активно працює з міжнародними партнерами для забезпечення представників медіа спорядженням, надала Андрієві Коваленку бронежилет із маркуванням PRESS. Цей бронежилет – перший внесок у безпеку українських журналістів партнерів НСЖУ – Фонду Gazeta Wyborca, що формується компаніями Agora з Польщі та Bonnier News зі Швеції.
Андрій Коваленко зауважує: на відміну від іноземних журналістів, українські медійники в переважній більшості не мають необхідного спорядження, тому дуже важливо активізувати співпрацю з міжнародними організаціями і фондами для забезпечення працівників ЗМІ захисною амуніцією.