Ось як криза в Україні впливає на людей по всьому світу. На першій сторінці в понеділок The New York Times опублікувало фотографію жінки та двох її дітей, як загинули на вулицях Ірпіня під Києвом. Це жахливо і неймовірно сумно. Це також необхідно для нашого розуміння того, що відбувається в Україні.
На фотографії українські солдати намагаються врятувати чоловіка, друга сім’ї, який лежить позаду них. Четверо були вбиті з міномету, коли намагалися втекти з Ірпіня.
Зараз, як ніколи, ми повинні бути вдячні за можливість побачити це. Журналістка Лінсі Аддаріо зробила фотографію та написала про напад. Історія містить такий опис: «Їх багаж, синя валіза на роликах і кілька рюкзаків, були розкидані, а також зелений чохол для маленької собаки, яка гавкала».
Фотографія The Times жахлива. Та важлива
Ми
бачимо три з чотирьох облич, сцену, настільки жахливу, що вона здається
сюрреалістичною, занадто трагічною, щоб бути правдою.
Як би жахливо це не було бачити, саме ці рюкзаки та сумки створюють реальність. Кожен з батьків спостерігав, як їхня дитина тягнеться до школи з рюкзаком за плечами. Бачити той самий предмет у зовсім іншому контексті, серед усіх інших прикметників, які ви тільки можете придумати, жахливо.
Тіла загиблих під час обстрілів Росії лежали на вулиці в місті Ірпінь в Україні. Неділя, 6 березня 2022 року. Оскільки риторика Кремля ставала все жорстокішою, а відстрочка від бойових дій ставала все більш ефемерною, російські війська продовжували обстрілювати оточені міста, а кількість українців, змушених покинути свою країну, зросла до понад 1,4 мільйона.
Це також важливо. Та це треба бачити. Це нагадування про звірства, що відбуваються в Україні після нічим не спровокованої агресії Росії. Та їхньої ціни. Ці люди – сусіди, друзі, діти – та вони вмирають.
Якщо ціна того, щоб привернути увагу на ситуацію вдома та перенести історію за межі лише цифр, це фото, на яке важко дивитись та обробляти, то хай так і буде.
Біженці тікають з України в сусідні країни внаслідок воєнної атаки Росії
Беручи речі та членів сімей, люди тікають з України в Угорщину, Польщу та Словаччину, щоб уникнути подальших нападів Росії.
Бачити такі важкі зображення – привілегія демократії
Тепер потрібно обговорити, наскільки хтось повинен піддаватися на це. Немає ніякої відповіді; рівень толерантності у всіх різний. Але принаймні ми можемо зробити цей вибір для себе. Зараз цей вибір недоступний практично нікому в Росії
У п’ятницю Росія прийняла закон, згідно з яким публікація будь-якої інформації, яку влада вважає неправдивою – “фейкові новини” мовою попередньої адміністрації президента США – карається штрафом і позбавленням волі строком до 15 років.
Те, що російська влада вважає фейковими новинами, звичайно, не має нічого спільного з правдою. Це пов’язано з продажем необхідності непотрібної війни своїм громадянам, які все більше відрізані від справжніх звітів.
Наприклад, закон забороняє називати війну в Україні війною. “Спеціальна військова операція” є підходящою дефініцією. Медіа компанії вже припинили свою діяльність, але не через протест, а з побоювань за безпеку своїх журналістів. CNN заявив, що припинить мовлення в Росії. BBC і Bloomberg News тимчасово призупинили там роботу своїх журналістів. (У вівторок BBC скасував своє рішення). ABC і CBS тимчасово припиняють мовлення з Росії. The New York Times оголосила у вівторок, що забирає своїх журналістів з країни. Список можна продовжувати. Країна також заборонила Facebook, ще більше відрізаючи людей від інформації.
Яскраве нагадування про те, наскільки важливою є вільна преса для свободи
Дональд Трамп регулярно нападав на ЗМІ в рамках кампанії дезінформації, щоб спробувати дискредитувати журналістів, які не показали йому те, що він вважає належним. З усього негативного впливу, що залишився після нього, це може бути найнебезпечнішим.
Зараз американські політики постійно пишуть про фейкові новини, які в більшості випадків є легітимними новинами, які їм не подобаються. Деякі відверто розмірковують над тим, щоб позбутися журналістів, які наважуються повідомити про них правдиво. Атака на ЗМІ є частиною консервативного підручника, а не лише сторінкою в кінці. Це там, спереду.
Те, що відбувається в Росії, коли вона намагається виправдати свій напад на Україну, має охолоджувати всіх, хто цінує свободу, незалежно від їхніх політичних поглядів.
Напевно, перебільшенням буде думати про те, що там відбувається, а що не відбувається; незалежні репортажі, які мають вирішальне значення для здоров’я та виживання будь-якої країни – послужиаь застереженням для людей, які цього потребують найбільше. Але це повинно бути.
Правда, якою б неприємною вона не була, якою б жахливою не була, є важливою. Подивіться на рюкзаки на фотографії New York Times. Подивіться на обличчя. Їх повинен побачити кожен. Навіть люди – особливо люди – у Росії. А цього не станеться.
Правда болюча. Ось чому це так важливо.
Джерело: Yahoo!News