За підсумками циклу навчальних вебінарів «У фокусі – Крим» Національна спілка журналістів узагальнила пропозиції та ідеї, висловлені журналістами українських ЗМІ, викладачами та студентами кафедр і факультетів журналістики закладів вищої освіти, медіаекспертами, медіатренерами, вченими та представниками громадських організацій, що діють в інформаційній сфері, під час виступів на вебінарах та в листуванні з організаторами циклу.
На основі висловлених ідей секретарі НСЖУ Микола Семена й Ліна Кущ підготували Рекомендації для журналістів, аби полегшити журналістам роботу, пов’язану з пошуком і розкриттям кримських тем.
– Ми маємо підстави говорити про високу ефективність рекомендацій саме тому, що їхні справжні автори – це вся журналістська спільнота України, провідні фахівці, вчені, читачі та глядачі, які вже мають певний досвід аналізу чи висвітлення проблем окупованого Криму, – зазначає кримський журналіст, секретар НСЖУ й куратор навчального курсу «У фокусі – Крим» Микола Семена. – Рекомендації в повному розумінні цього слова продиктовані самим життям.
Рекомендації за підсумками навчального циклу вебінарів – це продовження й поглиблення виданих Спілкою раніше «Рекомендацій з посилення висвітлення кримської тематики в українських медіа», схвалених Секретаріатом Національної спілки журналістів України у вересні 2021 року.
Нові рекомендації, до розробки яких долучився широкий журналістський загал України, охоплюють ширше коло проблем, глибше показують їхню складність і багатогранність. У них ідеться про коректність термінології матеріалів про Крим, адже журналісти, що не працюють постійно над кримською тематикою, часто вживають хибні, а то й незаконні терміни. Рекомендації також відповідають на питання, як саме слід працювати та які інструменти використати для пошуку джерел інформації, як протидіяти фейкам і як аналізувати дані. Користувачі Рекомендацій знайдуть у них також довідковий розділ про труднощі, які заважають писати про Крим, а також додаток з корисними посиланнями на ресурси.
Саме тому рекомендації – універсальні для всіх представників медіа та, на думку організаторів проєкту, підвищать обізнаність і майстерність журналістів, нададуть їм потрібні інструменти для роботи зі складною, проте суспільно важливою темою. Спілка журналістів Україна видала рекомендації у вигляді брошури й поширює серед журналістів редакцій газет, телеканалів, електронних медіа. Щоб отримати брошуру, звертайтеся до офісу Спілки або до її обласних організацій. Також НСЖУ публікує електронний варіант
recommcrimeaua1-1