Співмешканець жінки, яка кілька днів не пускала до квартири свою одинадцятирічну доньку, намагався перешкоджати роботі знімальних груп телеканалів СТБ та 1+1. Інцидент трапився 18 січня в Харкові біля будинку, де мешкає родина і куди журналісти прибули знімати сюжет.
«Ледь не побили камери», – зазначає журналістка СТБ Марія Малєвська у своєму дописі в соцмережах.
Вона також оприлюднила відео інциденту, на якому зафіксовано розмову з співмешканцем матері дитини та епізод нападу на тележурналістів.
Журналістка розповіла, що під час зйомок 31-річна Ольга була вдома, але не відчиняла двері квартири: так само, як і своїй рідній доньці. «Дівчинку забрали до лікарні, за 5 днів матір до неї так і не приїхала, на призначений час до соцслужби сьогодні зранку не з’явилася. Алкадій (ім’я співмешканця – Аркадій – Ред.) відсутності дитини, здається, не помітив», – написала Марія Малевська.
На відео помітно, як співрозмовник журналістів похитується і неприродно різко рухається. Спочатку невпопад відповідає на запитання, коли востаннє бачив доньку співмешканки, вдається до оцінок зовнішності однієї з журналісток та вимагає, щоб вона приділила йому увагу. Потім нецензурно лається й обриває розмову: «Записали?»
На наступних кадрах Аркадій піднімається сходами до стежки, де стоять оператори та журналістки. Він грубо штурхає їх, намагаючись вдарити по відеокамері, наступає на працівника знімальної групи, а той захищається штативом і просить відійти. Але це нападника лише збуджує, і він ще деякий час агресивно кидається на журналістів, на операторів Олександра Бринзу та Сергія Алексєєва, вигукуючи нерозбірливі звуки. Зрештою, після перепалки повертається до будинку і, встрибнувши у відчинене вікно, зникає у глибині квартири на першому поверсі.
Попри інцидент, журналісти не збираються писати заяву до поліції, оскільки не вірять в перспективу судового процесу та реальне покарання нападника. «Це не має сенсу, – пояснила Марія Малєвська в коментарі Національній спілці журналістів. – За досвідом нашого суду, у справі про побиття журналістів у 2014-му році ми стільки на ті суди відходили. Стільки часу згаяли, і все марно. В цьому випадку це ще більш неефективно».
Від редакції сайту.
Після публікації новини на сайті НСЖУ та додаткового аналізу до тексту були внесені правки, спрямовані на усунення порушень вимог до інформаційних жанрів та етичних стандартів. Журналісти не ставлять діагноз і не виносять вирок, але можуть зафіксувати протиправні порушення і привернути увагу до них.
Ми визнаємо помилки, яких припустилися під час висвітлення цієї теми. Редакція не поділяє дискримінаційних або стереотипних висловлювань, які можуть зміцнити упереджене ставлення до певних людей чи соціальних груп, та обіцяє посилити дотримання журналістських стандартів в інформуванні про порушення прав представників медіа.