Тележурналіст Юрій Дараган, якого Тростянецька міська рада Сумської області настирливо не бажає поновлювати на посаді директора телерадіокомпанії «Тростянець» відповідно до рішення суду першої інстанції, частково виграв по цій справі і в апеляційній інстанції. Засідання Сумського апеляційного суду пройшло цього четверга, 18 листопада, під головуванням судді О.І.Собини. З боку відповідачів – тобто Тростянецької міської ради, до Сум приїхали аж троє посадовців – мер Ю.Бова, одна з його заступниць С.Міняйло та юристка А.Кіяшко. Крім того, цю команду доповнила і нинішня редактриса ТРК «Тростянець» О.Смілянська. З боку позивачів в суді виступали сам Ю.Дараган та його адвокат Ю.Молібог.
Нагадаємо, 2 червня 2021 р. у Зарічному суді м. Суми розглядалася цивільна справа за позовом тележурналіста Юрія Дарагана до Тростянецької міської ради та її комунального підприємства – телерадіокомпанії «Тростянець», про визнання незаконним звільнення Ю.В.Дарагана з посади директора ТРК «Тростянець» та поновлення його на роботі з компенсацією втрат за час вимушеного прогулу. Тоді суд задовольнив всі вимоги позивача. Він визнав контракт між Дараганом і Тростянецькою міськрадою таким, що укладений на невизначений строк. Визнав протиправним та скасував рішення 41-ї сесії 7 скликання Тростянецької міської ради, яким, після звіту директора ТРК «Тростянець» його було звільнено з посади. Суд своїм рішення поновив Ю.Дарагана на посаді директора цього комунального ТРК, причому з наступного дня після звільнення – 14 жовтня 2020 р. А також стягнув на користь Дарагана з міської ради середній заробіток журналіста за час вимушеного прогулу у розмірі понад 156 тис. грн.
Важливо зазначити, що в частині поновлення на посаді директора, суд наполягав на негайному виконанні свого рішення.
Тростянецькій міськраді залишалося або виконати рішення суду, або його апелювати до Сумського апеляційного суду. Представники влади зробили останнє.
І ось суд відбувся. Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Тростянецької міської ради, апеляційний суд залишив в силі рішення Зарічного суду м. Суми від 02.06.2020 р. майже по всім позиціям. Виключенням стало невизнання укладеного контакту між журналістом Ю.Дараганом та міською радою, як на невизначений строк. А оскільки останній контракт між цими сторонами укладався до 31 грудня 2020 року, тому поновитися на посаді директора ТРК Ю.Дараган вже не зможе. Також зменшилася і сума відшкодування за вимушений прогул.
Втім, навіть часткове по більшості позицій підтвердження своїх позовних вимог апеляційною інстанцією, журналіст вважає перемогою над свавільною по відношенню до ЗМІ Тростянецькою міською владою.
- Суд дав гарного «ляпасу» меру Бові і всій його юридичній службі, які навалилися на мене з безпідставними звинуваченнями і на їх підставі звільнили мене з роботи. Крім того, моє звільнення мало політичний характер, коли влада прибрала керівника ЗМІ у розпал виборчої кампанії за те, що він прагнув дотримуватися принципів доступності і відкритості, а його змушували працювати на висвітлення виключно одного кандидата на посаду мера – чинного мера Юрія Бову. Показало рішення суду і залежність депутатського корпусу Тростянецької громади від волі міського голови, адже депутати не захотіли розбиратися у істинних причинах конфлікту у їхньому ЗМІ, а погодилися із сфальсифікованими доказами мера, – прокоментував рішення суду Юрій Дараган.
Джерело: Газета «НТ ТИЖДЕНЬ»
Нагадаємо, що Національна спілка журналістів України (НСЖУ) у жовтні 2020 року повідомляла про спробу рейдерського захоплення телерадіокомпанії (ТРК) “Тростянець” та незаконне звільнення з посади її генерального директора Юрія Дарагана рішенням Тростянецької міської ради (Сумська область). У НСЖУ закликали місцеву владу не використовувати адміністративний ресурс для незаконного впливу на інформаційну політику телерадіокомпанії.
“Звільнення керівника телерадіокомпанії за лічені дні до голосування на місцевих виборах – це очевидна цензура, намагання зачистити ефір, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Попри комунальний статус ТРК, законодавство вимагає всі ЗМІ забезпечити кандидатам рівний доступ до аудиторії. Посадовці мають визнавати, що владні повноваження – це не приватизація влади і право на свавілля”.