За час війни фотокореспондент Ян Доброносов побував майже на всіх прифронтових ділянках. Сьогодні у нього може бути Миколаїв, через кілька днів Харків, Херсон, Лиман. Фотограф зізнається, що після кожної поїздки на деокуповані території почуває себе погано і прагне чимшвидше повернутися назад, щоб продовжувати розповідати людям правду про війну з рф. Інтервʼю з Яном Доброносовим підготувало ІА «Українські новини» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
«У кожній своїй поїздці я буваю 3-4 дні. Якщо порахувати загалом, то це трохи більше 110 днів. Якщо рахувати без Києва, то виходить більше трьох місяців, але якщо рахувати і столицю, бо тут також і ракети і час від часу щось відбувається, то тоді весь цей час», – розповів фотокореспондент.
Каже: в таких відрядженнях працюєш практично постійно.
«Буває, що фізично трохи втомився і хочеться відпочити. Я можу сказати щодо себе. Хтось скаже, що важко, хтось навпаки, але мені здається, що я звик і десь працюю в задоволення. Я люблю свою роботу ще далеко до війни. Але якщо розібратися в нашій професії, то ми були завжди на легкій війні, тому що професія журналіста, фотографа передбачає цілий процес: там прилаштуватися, там домовитися, тут форс-мажор, там вибухнула будівля через газ, там ще щось…тобто, ти не працюєш в одному тільки офісі, ходиш однією дорогою та вулицею кожного дня. Ні, в нас постійна динаміка. А війна, це саме це. Тому, почалася війна, а для нас по суті нічого не змінилося».
Про роботу з колегами говорить: зараз вони як велика сімʼя.
«Не важливо, як в тебе називається редакція, головне, щоб вона була не ворожа. І ми всі тут працюємо задля одного і вважаю, що наша праця приносить дуже багато користі».
Найважче після зйомок – це приїздити додому на.
«Перші два дні, після того, як ти повертаєшся – складні, тому що ти відходиш від усього. Безпосередньо, робота на деокупованих та прифронтових територіях мене не обтяжує, я не думаю про те, що найважче, бо працюю. Я люблю свою роботу, мені здається, що наша робота не є останньою в черзі на перемогу. І тому, я навіть радію, коли зміг щось зняти таке, що не могли мої колеги. У нас є здорова та чесна конкуренція, бо кожен мріє зняти щось таке, чого не зняв інший колега і це нормально, тому що поганий той фотограф, який не хоче піти трохи далі», – додає Ян Доброносов.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.