Координатором, консультантом, помічником для колег, а в деяких питаннях і волонтером довелося стати голові Черкаської обласної організації НСЖУ та головній редакторці газети «Черкаський край» Тетяні Калиновській. Нині вона веде діяльність водночас на трьох «бойових» і напружених журналістських фронтах: інформаційному, волонтерському та законодавчому. Матеріал про колегу вийшов у газеті «Надросся» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Серед проблем надзвичайного характеру, які виникли в черкаських ЗМІ після 24 лютого, насамперед, гостро постало питання існування самих редакційних колективів. Деякі ЗМІ змінили формат своєї роботи, деякі тимчасово припинили діяльність. В умовах воєнного стану з’явилися елементи цензури, і попервах було незрозуміло, як працювати, яку інформацію можна поширювати, яку — ні, аби не нашкодити нашим захисникам. І зі всіма цими питаннями редакції найперше зверталися до голови обласної організації журналістів. Вона ж у режимі 24/7 постійно надавала актуальні консультації з питань діяльності підприємств медіа в умовах воєнного стану, врегулювання трудових відносин у колективах; акцентувала на безпеці діяльності, спільній протидії дезінформації та фейкам як інструментам інформаційної війни ворога. У соцмережі Тетяна Калиновська створила групу «Че медіа» для працівників ЗМІ Черкащини, а також фахівців офіційних пресслужб для обміну досвідом, думками, порадами.
«Я звернулася до органів влади і громадськості Черкащини, щоб вжити всіх можливих заходів на підтримку журналістів. Щоби влада стала більш відкритою до медіа й жителів регіону, тому що відсутність чи недостатня кількість інформації могла призвести до поширення фейків».
Попри завантаженість спілчанською діяльністю, коло її турбот найбільше охоплює рідний колектив «Черкаського краю», який вона намагається провести крізь виклики війни, утримати, зберегти. Хоча завдання — вижити і зберегти часопис із більш як столітньою історією — сьогодні потребує надзусиль… Черкаські редакції ввійшли у війну виснажені фінансово пандемією, а війна обрізала й решту мізерних надходжень, зауважує Тетяна Станіславівна і наводить за приклад «Черкаський край»: «Ми фактично стали волонтерами на інформаційному фронті, тому що кожен із працівників нашої редакції два-три місяці перебував у відпустці за власний рахунок, не припиняючи працювати. Зараз, коли ми трохи оговталися, працюємо на третину посадового окладу, аби видати газету. Хоча не відпочиваємо і в решту днів. Але ця робота — безкорисна, тобто ми працюємо як волонтери саме у нашій галузі: збираємо інформацію, готуємо матеріали, видаємо не лише друковану версію, а й розвиваємо інтернетресурс та сторінку в соцмережі. Часто працюємо дистанційно, аби економити електроенергію в редакції. Але передплату на наступний рік оголосили і з оптимізмом дивимося у майбутнє».
4-storНагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду.