«Це у великих містах та населених пунктах зі стійким зв’язком дехто може назвати друковані ЗМІ анахронізмом. А ви спробуйте прожити хоча б тиждень у інформаційному вакуумі та ще й після російської пропаганди!». На фронті та у прифронтових населених пунктах дуже потрібне друковане слово. Такими спостереженнями ділиться військова журналістка Тетяна Головатюк. Інтервʼю з нею вийшло на сайті «Українські новини» в межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!»
Тетяна з дитинства мріяла про військову кар’єру, бо надзвичайно пишалася своїм батьком – армійським авіатором. Тож вибрала професію військового журналіста.
У свої 23 роки лейтенант Головатюк вже встигла отримати перший репортерський досвід висвітлення реальної війни на передовій і першу нагороду – “Знак пошани” від керівництва Міністерства оборони.
«Я була на п’ятому курсі, але повноцінно мені не вдалося закінчити магістратуру. Це був лютий місяць 2022-го, ми як раз повернулися зі стажування в університет. Але, як кажуть “у повітрі” вже відчувалася загроза. Хоча тоді ми все одно чекали на закінчення навчання, отримання лейтенантських погонів, вдягти нову парадну форму, пройти востаннє по плацу інституту, традиційно підкинути у повітря монетки. Ми дуже сильно чекали випуску. Але в нас його не було. Нас розподілили по підрозділах і почалася служба», – розповідає Тетяна.
Командування направило її в Інформаційне агентство, а на передову потрапила у вересні минулого року.
«Військові журналісти у багатьох випадках першими потрапляють на місця подій на нулях. І це наша прерогатива. Допомагаємо ми і цивільним колегам. Приміром, коли відбувалося звільнення з полону українських жінок-військовослужбовців, за уточнюючою інформацією українські та іноземні представники ЗМІ зверталися саме до нас – це і є довіра до нас».
Як каже Тетяна, коли журналісти перебували біля лінії зіткнення, особливим попитом серед військових і цивільних користувалися друковані випуски.
«Бійці підходили до нас та просили, щоб ми обов’язково надсилали їм наші друковані інформаційні дайджести. І такий проект був реалізований АрміяInform. В цих виданнях мої колеги розповідали про все, що цікавить бійців: законодавчі норми, питання соціального захисту військовослужбовців тощо. Нашим військовим потрібна така друкована продукція. Інформаційне агентство готувало, друкувало і розповсюджувало через визначених військовослужбовців і спеціальні випуски, орієнтовані саме на цивільне населення, людей, які перебувають на прифронтових та деокупованих територіях. Ці видання просто “розліталися” серед наших співгромадян», – говорить Тетяна Головатюк.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.