Обласний щотижневик «Круглий Двір» виходить на Сумщині з 1999 року. Ця газета багато уваги приділяла і продовжує приділяти духовним і культурним питанням. Інтервʼю з головним редактором видання Станіславом Прасоком вийшло у газеті «Вісті Хорольщини» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!»
«Газета є популярною, припускаю, через те, що її матеріали пронизані любов’ю до рідного краю та змін, які в ньому відбуваються. Тростянець невпинно розвивався, тому, аби писати цікаві матеріали – новин не бракувало», – каже Станіслав Прасок.
23 лютого 2022 року невеликий колектив редакції (над виданням працює лише три особи) здав у друк останній зимовий номер, але читачі не отримали улюблену газету ні наступного дня, ні пізніше…
«Вранці 24 лютого, в перший день нападу на Україну, в місто увійшла величезна колона російської техніки. Особисто я прокинувся від звуків віддалених вибухів. Відразу взяв смартфон, аби вивчити стрічку новин. Там повідомлялось, що в країні почалась війна, у містах України лунають вибухи».
Місто звільнили 26 березня, після розгрому українською армією «елітної» Кантемирівської дивізії російської федерації. Хоч Тростянець і уникнув долі Маріуполя, Ізюма та Волновахи, бо значних боїв на його вулицях не велося, сплюндрування міста російськими військами завдало йому величезної шкоди, так само, як і його мешканцям.
…Працівникам газети потрапити до редакції вдалось лише всередині квітня. З десяток хвилин знадобилось, аби пробратись через уламки на третій поверх офісної будівлі: щоб, бува, не наступити в темряві (світла на той час ще не було) випадково на залишені рашистами смертельно небезпечні “подарунки”. Редакцію, як і кабінети інших установ та організацій було пограбовано та розтрощено. Росіянці викрали комп’ютерну та фото техніку, розстріляли з автоматів те, що не вдалось прихопити з собою.
kruglyj-dvir«У середині травня «Круглий Двір» одним із перших на Сумщині, повернувсь до друкованого життя. На зібраних фактично з запасних частин та решток недобитої окупантами техніки зібрали кілька комп’ютерів, почали розповідати читачам про те, що нам разом довелось пережити, що й продовжуємо робити далі, попри фінансові труднощі, та, все ж таки, у звільненому українському та ще ріднішому, ніж раніше, місті… – каже редактор газети»
Зараз, каже редактор, більше доводиться інформувати населення щодо наслідків окупації, їхньої ліквідації, напрямів подальшого розвитку громади.
«Працюємо попри складнощі, розуміючи, що є багато людей, в яких зараз брак інформації. Через часті вимкнення світла обмеженим є доступ до телебачення та, навіть, радіозв’язку. Тому, для тих, в кого немає доступу до Інтернету – актуальність друкованих ЗМІ повертається. На жаль, багато хто не може дозволити собі їх передплачувати, через дорожнечу та обмеження сімейного бюджету…»
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.