Є робота, яку не можна не робити. От журналістика – одна з тих робіт, особливо журналістика телевізійних новин під час війни. У цьому переконана кореспондентка телеканалу 1+1 Наталія Нагорна, яка висвітлює війну росії проти України з 2014 року.
Матеріал про неї підготувало видання «Главком» у межах ініціативи НСЖУ «Ми з України!».
«Війна, у першу чергу, це – не розбиті будинки, а історії людей, які жили у цих будинках; не обстріл, а люди, які стріляють, і люди, по яких стріляють. Тобто ми чудово розуміємо, що у кожному окопі сидить не «Солдат Солдатович Солдатенко», а чиїсь брат чи сестра, чиїсь чоловік чи дружина, чиїсь батько чи матір, і це те, що у будь-який момент може стосуватися абсолютно кожної людини», – каже Наталія Нагорна.
Як каже Наталія, завдяки війні журналісти почали бачити багато наслідків своєї праці.
«Траплялося, що я йду вулицею, а незнайомі люди підходять, щоби обійняти. У ці моменти розумієш, що, мабуть, так себе лікарі почувають, коли через декілька років пацієнтка, яка здавалась безнадійною, прибігає сказати «Дякую».
Журналістка наголошує на підвищеній відповідальності під час висвітлення воєнних подій. Та каже, що має дуже сильний внутрішній контроль.
«Я не вважаю, що у людини чогось не можна запитувати, але ми живемо у воєнний час. Дуже багато людей, на жаль, цього не усвідомлюють: «А чого не можна викладати відео того, як ракета кудись влучила? Всі Telegram-канали виклали». Тому що в нас йде війна і кожний необережний крок може мати наслідки. Можуть загинути люди.
Війна і журналістика на війні – це коли ти мусиш зважувати кожен свій крок. От військовий же не буде стріляти кудись просто тому, що має зброю? Так і я не буду знімати абсолютно все просто задля того, щоби зняти. Журналіст має ставити собі питання: «Чому я це роблю?», «Навіщо я це показую?».
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.