Багаторічна головна редакторка онлайн видання про Маріуполь «0629.com.ua» Анна Мурликіна продовжує свою журналістську працю, бо переконана, що поки місто існує в інформаційному просторі України, доти про нього не забувають ні в Україні, ні у світі, а самі маріупольці зберігають відчуття міської спільноти.
Із Анною поспілкувалися журналісти сайту Район.in.ua. Матеріал вийшов у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Героїня матеріалу зазначає: війна для мешканців Маріуполя почалася 24 серпня 2014 року, коли на День Незалежності України велика колона російської техніки перетнула кордон України в районі населеного пункту Маркіно.
«З тих самих пір ми живемо на війні, і працюємо на війні, і звикли до цього. Це дуже страшна звичка. Коли ти вісім років чуєш звуки пострілів, то перестаєш реагувати. Ми готувались до повномасштабного вторгнення, бо жили в тому інформаційному полі останні пів року точно, починаючи від перших повідомлень американської розвідки про те, що велика війна таки буде. Наше видання давало аналітику, публікувало експертні думки, опитувало лідерів думок всередині нашого регіону, які попереджали, але люди не вірили і відкидали цю загрозу. І ми як журналісти, і місцева влада Маріуполя, і мешканці міста — ми всі стали заручниками чотирнадцятого року», – ділиться Анна Мурликіна.
Редакція сайту евакуювалася упродовж трьох днів: з 25 по 27 лютого. Редакційне обладнання, на жаль, не змогли вивезти – воно було повністю знищене.
Дехто з колективу пішов воювати, а кореспондент Олександр Гуділін перебуває в полоні з 12 квітня.
«Інша частина редакції виїхала. Хтось за межами країни, хтось взагалі полишив професію і вирішив, що це психологічно неможливо для нього, працювати в таких умовах. Малою частиною команди ми робимо те, що робили великою частиною, і тому навантаження дуже велике», – говорить Анна.
Наразі видання працює за рахунок грантової підтримки міжнародних організацій.
«Я дуже вдячна нашій професійній спільноті за підтримку. Я жодного дня не шукала підтримку, мені її пропонували і казали: «Чим вам можна допомогти?» – ділиться редакторка.
Зізнається: її дуже турбує питання: «Скільки ми ще можемо існувати в такому режимі?»
«Ми не знаємо як воно буде, але я розумію, що чим довше цей термін тягнеться, чим більше людей застрягають у своєму новому житті, тим менше їм буде цікаве їхнє минуле, їхній Маріуполь для тих, хто поїхав, або український Маріуполь для тих, хто залишається в окупації. Ми маємо досвід донецького сайту «061.ua», який релокувався в 2014 році. І от я спілкувалася із редактором цього сайту Романом Лазаренком, і він сказав, що в них була дуже велика аудиторія і до 2017 їм вдавалося її підтримувати, зараз це мертвий сайт без людей. Я дуже сподіваюся, що ми дочекаємось перемоги до того як і з нами станеться найгірший сценарій», – каже Анна.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.