До голови НСЖУ Сергія Томіленка звернулася Лариса Тращенко з Ватутіного, Черкаська область. Вона просить допомогти розібратися, чи має право на надбавку як журналістка комунальних ЗМІ у минулому.
«Маю 23 роки журналістського стажу в комунальних газетах, засновниками яких були органи місцевого самоврядування, – пише вона. – У 2017 році звільнилася з роботи за сімейними обставинами. Маю доньку з інвалідністю першої групи. У січні в мене помер чоловік. А в лютому я виграла конкурс на посаду завідувача архівного сектору і вже 7 місяців працюю.
Донедавна я отримувала надбавку 30 відсотків за журналістський стаж, який прирівнювався до держслужби, і могла претендувати на 15 днів додаткової відпустки. Та сьогодні мій керівник повідомила мені, що надбавку доведеться повернути, посилаючись на 229 постанову КМУ, де немає мови про те, що журналісти були прирівняні до державної служби.
Зорієнтуйте мене, будь ласка, правильно. Заздалегідь вдячна», – йдеться у листі пані Лариси.
Адвокат, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко вважає, що підстав для хвилювання немає.
Питання про те, чи прирівнюється стаж роботи журналіста в державних та комунальних ЗМІ до стажу державної служби, врегульовано не постановою Кабінету Міністрів України, а Законом України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, – зазначає вона.
Так, частина 3 статті 12 зазначеного Закону передбачає:
«Стаж роботи журналіста в державних та комунальних засобах масової інформації зараховується до стажу державної служби, а стаж державної служби зараховується до стажу роботи журналіста в державному або комунальному засобі масової інформації».
«Закон є нормативно-правовим актом найвищої сили і є обов’язковим до виконання. Відтак не варто переживати», – резюмує Людмила Опришко.