Як працюється медійникам області в умовах війни, які особливості цієї роботи в умовах війни, розповідає голова Чернігівської обласної організації НСЖУ Олександр НАЗАРЕНКО. За кожним словом – бажання спілки підтримати колег, зберегти видання, дієвим словом боротися за перемогу України.
Протягом 2023 року Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів України підтримувала комунікацію з членами НСЖУ в телефонному режимі, у Фейсбук-чатах «Редактори Чернігівщини» та «Чернігівська обласна організація НСЖУ». Зосереджувалися на питаннях безпеки журналістів та консультаціях щодо діяльності медіа у воєнних умовах, особливостей трудового законодавства у воєнний період.
Журналісти – важливі! На цьому не перестають наголошувати чернігівські медійники. І саме тому навіть під час воєнного стану Чернігівська обласна організація НСЖУ традиційно вшанувала пам’ять Георгія Гонгадзе.
Протягом року відбулося десять робочих нарад членів правління обласної організації. Поміж інших злободенних питань були розглянуті питання прийому в члени НСЖУ, надання фінансової та гуманітарної допомоги членам спілки, які потрапили в скрутні життєві умови. Загальна сума наданої допомоги – близько 8 000 гривень.
Особлива увага приділялася редакціям, які працюють в прикордонних з ворогом громадах, що часто піддаються обстрілам. Це – Городнянська, Сновська, Семенівська, Новгород-Сіверська, Ріпкинська громади. Та як би не було складно, невеличкі колективи видань цих громад роблять усе можливе і не можливе, щоб зберегти медіа. Один з прикладів – Семенівська громада на Чернігівщині, що буквально за кілька кілометрів від агресорки росії. Майже кожного дня населені пункти обстрілюються. Але навіть за таких умов колектив видання «Життя Семенівщини» продовжує випускати газету.
Чернігівська обласна організація віднайшла можливість донорським коштом забезпечити дві редакції Power Bank. Також Power Bank переданий для роботи відповідальній секретарині обласної організації НСЖУ Ользі Черняковій. Завдяки НСЖУ отримала Power Bank, про який давно мріяла, чернігівська журналістка Наталія Найдюк. Тепер вона може виконувати професійні обов’язки навіть коли є перебої з енергопостачанням.
Городнянська громада – єдина в Україні, яка межує з двома країнами-агресорками – росією та білоруссю. Минулого року в Городні побував голова НСЖУ Сергій Томіленко. У зустрічі з ним взяли участь і обговорили найактуальніші проблеми головна редакторка корюкіської газети «Маяк» Ірина Гайова, міський голова Городні Андрій Богдан, головна редакторка газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш, , головна редакторка сновської газети «Промінь» Олена Компанець та голова Чернігівської обласної спілки НСЖУ – головний редактор менської газети «Наше слово» Олександр Назаренко. Головним питанням зустрічі, на якому зосередилися її учасники –інформаційна безпека жителів прикордонних громад.
Зважаючи на великі проблеми в роботі редакцій Чернігівщини з «Укрпоштою», наприкінці листопада була організована нарада редакторів медіа з керівництвом Чернігівської дирекції Укрпошти. Основні питання – організація передплати та проблеми доставки газет до передплатників.
Відбулася активна дискусія. Домовилися налагодити регулярну комунікацію онлайн. Перша ZOOM-конференція відбулася 15 грудня за участі редакторів та керівництва чернігівської «Укрпошти». Розглядали питання передплати.
Тепло і з інтересом сприйняли медійники Чернігівщини презентацію книжки активної спілчанки, пресофіцерки ЗСУ Олени Мокренчук «Герої моєї країни: Михайло Драпатий». Попри часті переміщення в справах служби Олена Мокренчук підтримує постійний зв’язок з Чернігівською обласною організацією НСЖУ.
За сприяння Чернігівської обласної організації НСЖУ в грудні 2023 року в Чернігові відбувся тренінг для редакторів та журналістів. У першій частині соціолог провів фокус-групу для з’ясування головних проблем місцевих медіа. У другій частині психологиня працювала з аудиторією над темою «Як справлятися зі стресами та уникнути професійного вигорання».