Упродовж року Українська федерація банків продовольства (УФБП) передала понад 2 тисячі тонн гуманітарної допомоги для населення України, концентруючись на постраждалих від російських обстрілів регіонах. Серед них і сотні журналістських родин, що продовжують отримувати продуктові набори завдяки спільному меморандуму про співпрацю, який НСЖУ й УФБП підписали торік.
Українська федерація банків продовольства є неприбутковою благодійною організацію («дочкою» міжнародних об’єднань «European Food Banks» (FEBA) та «The Global FoodBanking Network»), яка збирає продовольчі товари від виробників, торговельних організацій, закладів харчування і приватних осіб та передає тим, хто опинився у скруті. Про важливу діяльність Федерації та всебічну допомогу українцям у біді ішлося 17 травня під час конференції «День донора їжі: підсумки та перспективи» у пресцентрі Укрінформу.
– Кількість українців, які опинилися на межі голоду, збільшується з кожним днем. Команда Української федерації банків продовольства щодня невтомно працює, щоб забезпечити продовольством та полегшити життя тим, на чию долю випали такі випробування, – повідомив, вітаючи учасників конференції, голова Української Федерації Банків Продовольства Дмитро Шкрабатовський.
Підбиття підсумків роботи УФБП відбулося з нагоди Дня донора їжі, який відзначається у третю суботу травня. Його минулоріч заснувала Українська федерація банків продовольства, уперше оголосивши про це у пресцентрі Укрінформу.
Він зазначив, що найбільшої гуманітарної допомоги на сьогодні потребують внутрішньо переміщені особи, багатодітні сімʼї, пенсіонери та люди з інвалідністю. Максимальну кількість продовольчих наборів від фонду отримують мешканці Київської, Харківської, Чернігівської та Сумської областей. Меншу – Львівська, Житомирська, Черкаська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська та Донецька.
Головною місію УФБП, за словами Шкрабатовського, є зміцнення продуктової безпеки та розвиток культури споживання продуктів харчування в суспільстві. За час роботи національне об’єднання створило мережу із 47 громадських організацій та благодійних фондів, які працюють у 23 областях України та здатні опрацьовувати запити населення на місцях.
До обговорення приєднався й уповноважений представник Європейської федерації банків продовольства FEBА та Глобальної мережі банків продовольства Жак Ванденшрік. Він зауважив, що через агресію росії Європейська федерація банків продовольства істотно розширила межі свого впливу. Із першого дня організація надає продуктову допомогу українським біженцям в Європі, а також сумарно перерахувала близько 7 млн євро фінансової допомоги.
– Помітити, побачити і чесно розповісти про важливі волонтерські організації – одне з головних завдань Національної спілки журналістів України! – наголосила представниця від Спілки на пресконференції та відповідальна секретар Київської організації НСЖУ Алла Малієнко.
За її словами, обʼєднання, представлені на заході, зокрема й Українська федерація банків продовольства (УФБП), заслуговують пошани за невпинну допомогу українцям у біді.
– Наша мета – бачити і вчасно висвітлювати діяльність людей, які, часом під кулями, але доставляють допомогу туди, де це життєво необхідно. Звернула увагу на назви присутніх тут організацій – «Берегиня» «Благодійність», «Зробимо все самі» – ви дійсно все робите самі…Коли дивлюся на сильних жінок, які зносять 30-ти кілограмові вантажі – це просто вище всяких похвал. Українці згуртовуються і тільки разом у нас усе виходить. Ми вдячні всім і кожному. Тримаймося! – додала Алла Малієнко.
Завдяки спільному меморандуму про співпрацю Української федерації банків продовольства і Національної спілки журналістів України, чимала кількість журналістських родин отримала і продовжує отримувати продуктові набори.
Кожний такий пакунок важить 16 кг та налічує 26 найменувань найбільш необхідних продуктів харчування: кілька видів круп і консервованих тушкованок, вермішель, борошно, олія, і навіть кава, печиво та цукерки.
У Центри журналістської солідарності їх безкоштовно доставляє Гуманітарна Нова Пошта, а звідти набори передають колегам, котрі потребують допомоги: внутрішньо переміщеним особам, ветеранам журналістики, багатодітним сім’ям тощо.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ, фото надані УФБП