Розпочалася передплатна кампанія на 2024 рік, але ми, редактори, не знаємо, як ця найскладніша з усіх передплатна кампанія пройде. Нашій газеті «Маяк» наступного року виповнюється 94 роки, і ми з колегами, які залишаються в редакції, сподіваємось і віримо, що «Маяк» все-таки доживе до свого 100-річчя. Проте з такою якістю доставки видань «Укрпоштою», яка є сьогодні, треба бути дуже великим оптимістом, щоб бачити перспективу 100-річного ювілею.
Я не одноразово спілкувалася з керівником «Укрпошти» в месенджері, багато разів порушувала питання з приводу неякісної доставки. У відповідь отримувала запевнення «розберемось», але ніхто ні в чому так і не розбирався. Таке враження, що нікого в «Укрпошті» не хвилює, що люди не отримують газету вчасно, не можуть застати її там, де пересувне відділення залишило одним пакунком. Часто, коли приїжджає пересувне відділення, молодші люди на роботі, старші не завжди можуть прийти або змушені чекати, коли пересувка приїде.
Днями у фейсбуці ми провели опитування наших читачів, де серед інших стояло запитання: «Як ви оцінюєте рівень обслуговування «Укрпоштою»?». 90 відсотків респондентів оцінили роботу пошти як незадовільну. І це «незадовільно» вони сказали не листоношам, а керівництву «Укрпошти».
Листоношам у тих умовах, у яких вони зараз працюють у нашій прифронтовій зоні, люди дякують і ладні вклонитися. А «незадовільно» ставлять керівництву «Укрпошти», яке невиправданими скороченнями своїх стаціонарних відділень і штатів накладає хрест на всю нашу журналістську працю, ставлять під удар лінію інформаційного фронту.
Ми, як і всі наші колеги що тільки не робимо, щоб зберегти тираж. Уже не перший рік самі проводимо передплату, і нині ще до офіційного оголошена про початок передплатної кампанії у нас вже передплатили більше 150 екземплярів.
Зараз маю три конкретних питання, які турбують нас у Богодухові.
По-перше, просимо надали контакти відповідальної особи в «Укрпошті», до якої можна звернутися у випадку недоставки або неякісної доставки, щоб мати хоча б якийсь результат, а не битися, як риба об лід. На сьогодні, коли телефонуємо у поштове відділення Богодухова, результату немає. Коли телефонуємо в Харківську дирекцію «Укрпошти», або пишу в Київ, відповіді однакові: «Розберемось» Але результату і тут немає.
Друга проблема в тому, що в самому Богодухові залишилося всього чотири листоноші. Обслужити все місто, яке дуже розкидане на місцевості, де мешкають майже 20 тисяч населення і плюс декілька тисяч внутрішньо переміщених осіб, чотирьом листоношам не можливо фізично. Вже самі листоноші через «Маяк» звернулися до читачів і до своїх клієнтів з проханням ставитися толерантно, бо вони не в змозі обслужити таку кількість населення вчасно і якісно. На такому тлі розповіді про те, що листоноші не завантажені роботою повною мірою, звучать дивно.
Третє питання стосується роботи пересувних відділень. Не раз керівник Харківської дирекції «Укрпошти» підкреслював, що газети в селах повинні доставлятися до адресатів. За даними нашого опитування, поштові скриньки, за незначним винятком, у людей в селах є, але газети за адресами так і не доставляють, а кидають у магазинах, ще деінде.
Хотілося б, щоб після того, як нам скажуть, що з проблемами розберуться, з ними дійсно будуть не тільки розбиратися, а будуть вжиті певні міри на поліпшення становища.
Тетяна Лучинська, редакторка богодухівської газети «Маяк»
(З виступу під час Всеукраїнської наради редакторів 27 вересня 2023 року)