Майже рік працює наш Дніпровський центр журналістської солідарності, що об’єднує певними хабами Харківську, Кіровоградську, деякі інші області. І це не якась окрема організація, вона не віддільна від усієї журналістської спільноти.
Від початку повномасштабного вторгнення через Дніпро проходило дуже багато журналістів з Донецької і Луганської областей, з Харківщини. Наше місто було першою більш-менш безпечною зупинкою для вимушених переселенців, коли вони могли зупинитися, перевести дух, хоча б якось зорієнтуватися, що робити далі.
У той складний час постійно були на прямому контакті з центральним офісом Спілки, в ручному режимі розселяли наших колег, щоб було їм де перебути кілька днів, вирішити, куди рухатися далі. Потім більшість з них виїжджали, і зараз в Дніпрі журналістів-переселенців залишається не дуже багато. Здебільшого це пов’язано з тим, щоб знайти роботу і місце проживання.
Ми всі переживаємо такий час, коли ми повинні ще більше згуртуватися, повинні думати про всіх наших медійників, незважаючи на те, чи є вони членами Національної спілки журналістів, чи ні. І не слід ділити працівників редакцій на творчих і технічних, а треба допомагати всім однаково.
Наразі співпрацюємо практично з усіма обласними журналістськими організаціями, з усіма Центрами журналістської солідарності. Я стараюся особисто відвідати наших колег з областей по всій Україні. Приміром, останнім часом побував у Івано-Франківську і в Чернівцях, зустрічався з колегами на Волині. І впевнено можу сказати: ми показали всьому світові, що НСЖУ – це по-справжньому впливова медійна організація в Україні, яка веде реальну роботу на захист журналістів.
Олексій Ковальчук, голова Дніпропетровської обласної організації НСЖУ