Під час зустрічі журналістів із Півдня та Сходу, яку організував у редакції онлайн-видання «Голос-Інфо». Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ, медійники обговорили корективи в професійній діяльності, які довелося внести через повномасштабне вторгнення, також торкнулися й інших актуальних тем сьогодення.
Внутрішньо переміщені особи-медійниці Віра Ільїна з Краматорська, що вже понад рік мешкає в Івано-Франківську, Вікторія Горбатко з Бердянська, яка завітала у прикарпатське місто на кілька днів, та студент-третьокурсник кафедри журналістики Миколаївського класичного університету імені Пилипа Орлика Олексій Яковенко під час зустрічі-знайомства поспілкувалися з координаторкою Центру Вікторією Плахтою та головним редактором видання Віталієм Чорненьким.
Вікторія Горбатко, яка тепер мешкає в Запоріжжі й тісно співпрацює з тамтешнім Центром журналістської солідарності, розповіла, що після 24 лютого 2022-го року відчула неабияку журналістську єдність і солідарність, поділилася історією порятунку з Бердянська.
– Багато дорогих мені речей залишилося в окупованому місті. Поки вибралися на підконтрольну Україні територію, довелося проїхати 17 блокпостів і їхати в невідомість. Хоч я відчула дуже багато підтримки та допомоги у Запоріжжі й інших містах, але дуже хочеться повернутися до свого рідного Бердянська, – зазначила Вікторія.
Вікторія й Віра мають багато спільного в своїх історіях. Вони солідарні в тому, що війна дала їм багато хороших людей.
– Медійник не потребує премій, грамот чи схвалення від влади. Достатньо підтримки колег. Це дуже приємно і зворушливо. Дякую Івано-Франківському Центру журналістської солідарності й Голос-Інфо за наше щире спілкування!, – зазначила Віра Ільїна.
– Дуже шкода, що ми згуртувалися в таких умовах, але ми стали сильнішими, а суспільство – цілісним. Я думаю, що в цій війні наша нація відчула вагу єдності й те, як вона сприяє у боротьбі, – додав Віталій Чорненький.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС