Журналістика має значення («Journalism Matters»). Кампанія, яка розпочалася цього тижня у Великій Британії, є шансом для індустрії засобів масової інформації нагадати про потрібну роботу, яку виконують журналісти в інтересах суспільства. Про це повідомляє британське видання «Mercury».
Журналістика має значення. Ніколи раніше ці два слова не мали такого резонансу, як у 2020 році.
Журналістика як ніколи важлива в умовах пандемії, коли існує нагальна потреба в достовірній місцевій інформації з надійних джерел, а не в хаотичних міркуваннях з соціальних мереж.
Журналістика важлива як ніколи в умовах карантинних обмежень, коли ті, кому недосяжні цифрові формати новин через вік, соціальний статус або переконання, розраховують на регулярну доставку своїх газет, щоб дізнаватися новини своєї спільноти та світу в цілому.
В рамках цієї програми, медіа закликають своїх читачів звертатися до членів Парламенту від їхніх своїх регіонів шляхом офіційних листів поштою або еmail, зазнаючи необхідність підтримки медіа-сфери у цей час. Зокрема, наголошуючи на підтримці нещодавньої пропозиції щодо запровадження податків з технологічних гігантів, які будуть йти на допомогу журналістики.
Також британські видання розмістили на своїх онлайн-платформах спеціальні кнопки «Підтримайте нас», за допомогою яких можна одноразово або періодично перераховувати кошти для підтримки журналістики.
Варто зазначити, що до кампанії на підтримку журналістики вже долучилася Королева Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Єлизавета II. Королева в рамках кампанії «Journalism Matters» надіслала листа членам Асоціації новинних медіа, у якому задекларувала свою підтримку та наголосила на важливій ролі, яку зіграли газети під час пандемії коронавірусу.
Голова Асоціації новинних медіа Генрі Форе Уокер зазначив: «Журналістика, якій довіряють, була життєво важливою складовою боротьби країни з коронавірусною кризою, але галузь, яка виробляє новини, потребує підтримки». Також пан Форе Уокер додав: «Цей рік був одним із найбільш руйнівних та мінливих на нашій пам’яті. Частиною роботи галузі новинних ЗМІ було допомогти нашим читачам зрозуміти ці безпрецедентні події. Ми повідомляли про всі зміни місцевих та національних карантинних обмежень та інформували про важливу інформацію про охорону здоров’я. Зараз нам терміново потрібно, щоб уряд виступив із низкою ініціатив, спрямованих на підтримку місцевої незалежної журналістики в країні».
Нагадаємо, що у травні 2020 року Національна спілка журналістів України запустила інформаційну кампанію #Журналісти_Важливі. Метою якої є продемонструвати свою підтримку українським журналістам та закликати владу допомоги інформаційній сфері.