За сприяння НСЖУ в партнерстві з Академією української преси від Федерального міністерства закордонних справ Німеччини понад 20 українських журналістів отримали професійні фотокамери.
– Для нас дуже важливо, що ми передаємо нові сучасні фотоапарати колегам – воєнним кореспондентам, – зауважив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Адже люди, які отримують цю техніку, точно її потребують. Вони фіксують страшну правду війни, в тому числі воєнні злочини окупантів. Ми дуже горді, що можемо трошки допомогти колегам, які так багато роблять для України. Також на основі робіт українських журналістів, зроблених наданими за сприяння НСЖУ фотоапаратами, планується організувати фотовиставку, куратором якої буде фотокореспондент Associated Press, фіналіст Пулітцерівської премії Єфрем Лукацький.
Ян Доброносов, фотокореспондент видання «Телеграф», із захопленням розповідаючи про улюблену роботу, зауважує, що дуже потребував нового фотоапарата – його стара камера була уже «на грані» своєї спроможності. Адже він, як репортажний фотограф, постійно їздить у гарячі точки, знімає різноманітні події. Прагнучи показати людям якомога більше ракурсів однієї історії, він знімає не лише «з землі», а й з висоти, піднявши камеру вгору дроном. Він – учасник багатьох фотовиставок, у тому числі й міжнародних, і радіє, коли подію поглядом його фотокамери побачить якомога більше людей. Ян щедро ділиться своїми знімками з багатьма ресурсами, представники яких звертаються до нього за світлинами. Однак, звісно, у пріоритеті – рідний «Телеграф».
– З новим фотоапаратом здійснив уже не менше 5 зйомок, – розповідає Ян Доброносов. – Практично наступного дня після отримання знімав прес-конференцію президента України Володимира Зеленського «Лютий. Рік незламності». Якість фотоапарата оцінюється не скільки тим, як він «витягує» кадр у сонячний час, скільки тим, які кадри виходять там, де мало світла. Я з задоволенням на ньому працюю, у нього все технологічно нове, виходить якісніша картинка. Я цим фотоапаратом і в Бахмуті був, і у Львові, і знімав прощання з нашим Героєм Да Вінчі…
Янові Доброносову запам’яталась одна з поїздок на Бахмутському напрямку: знімати довелось у надто «брудних» умовах.
– Коли ми їхали «на нуль», у полі нашій машині пробило колесо. А тоді була багнюка конкретна. Але було таке велике бажання знімати новим фотоапаратом, випробовувати його можливості, що я не зважав на багнюку під ногами. Потім приїхав танк, витягнув нас. Тоді я зовсім «убив» кросівки, їх довелося викинути, але на драйві зняв дуже атмосферну картинку. То ж вдячний НСЖУ і міжнародним партнерам за не лише вчасну, а й реально якісну допомогу, – сказав Ян Доброносов.
Ще один фотокореспондент видання «Телеграф», Євген Завгородній, отримав новий фотоапарат у досить складній ситуації для фотографа: в нього власної фотокамери не було, доводилось брати робочий інструмент в оренду. Та й той через великий «пробіг» був дуже зношений, давав збої.
А фотографує Євген багато – і різноманітні події цивільного життя, і «картинку» на лінії фронту– зокрема, портрети солдат, життя військових частин, роботу медиків…Емоційності фотографіям додає те, що Євген все пропускає через себе. Особливо його вражають історії з дітьми – зокрема, один з емоційних знімків – побачене в Бахмуті: на тлі порожніх знівечених вулиць – дитина в симпатичній шапочці з мамою…
– Найскладніше у моїй роботі – вирішення організаційних питань під час підготовки поїздки у гарячі точки, – каже Євген Завгородній. – Тут спрацьовують різні чинники. Буває, важко домовитись про конкретну дату. Адже можна запланувати зйомку, а потім у цей період підвищиться небезпека, і відрядження доводиться переносити, або й відміняти. Але до цього, як і кожен медійник, який працює у гарячих точках, ставлюсь із розумінням. Просто одночасно треба вести дуже багато переговорів.
Про можливість отримати новий інструмент від НСЖУ та міжнародних партнерів Євген дізнався на одному з фотографічних чатів.
– З новою технікою працюється добре, це сучасний фотоапарат, там є режими, яких немає у попередніх моделях, наприклад, фокусування в нього швидше, його зручно використовувати на довгу оптику тощо. За всіма параметрами хороша камера. Я вдячний НСЖУ і міжнародним партнерам за можливість отримати власний фотоапарат, – каже Євген Завгородній.
Інформаційна служба НСЖУ