На кафедрі журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича у межах курсу «Інтернет-журналістика» відбулася зустріч студентів з головною редакторкою сайту 6262.com.ua та 0372.ua Вікторією Повержук.
Під час спілкування з досвідченою журналісткою студенти дізналися більше про те, як організована робота в цьому онлайн-виданні, а також де шукати теми й формати, скільки переглядів набирає середньостатистична стаття на сайті, навіщо створювати подкасти, як виданню працювати з соціальними мережами для просування контенту і залучення нової цільової авдиторії.
Вікторія Повержук на початку великої війни разом з всією редакцією переїхала до Чернівців.
– Понад 20 років проживала у Слов’янську, хоча народилася я в місті Макіївка Донецької області, а навчалася в Краматорську. Опановувала фах програміста в машино-будівній академії, однак жодного дня за спеціальністю не працювала. Журналістикою розпочала займатися ще в академії, – розповідає пані Вікторія.
На новому місці журналісти зі Слов’янська адаптувалися досить швидко, адже на «розкачку» часу не було. Сайт продовжував працювати завдяки вмілій організації роботи журналістів та керівника компанії Валерія Гармаша.
Майже від самого початку перебування у Чернівцях налагодилася довірлива співпраця релокованої редакції з місцевим Центром журналістської солідарності, який у квітні 2022 року щойно розпочав роботу. Завдяки цьому журналісти-переселенці отримали фінансову та технічну підтримку.
Зараз журналісти та керівництво медійної компанії, що зуміли у найкоротші терміни налагодити якісну роботу онлайн-медіа, передають свій досвід місцевим журналістам та студентам кафедри журналістики.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба ЦЖС