Головним аспектам мінної безпеки навчали молодих журналістів фахівці служби порятунку під час нещодавнього бліц-тренінгу в Центрі журналістської солідарності в Запоріжжі.
– У молодих через їхній вік спостерігається дещо легковажне ставлення до питань безпеки, – зазначає тренерка-консультантка Центру журналістської солідарності з безпекових питань, начальниця відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС Юлія Баришева. – Тому, працюючи з молоддю, особливо звертаємо увагу на тематику, що стосується безпеки життєдіяльності. Та й підходи у висвітленні цієї теми молодим людям потрібні інші.
Рятувальники нагадали про порядок першочергових дій у разі виявлення підозрілих предметів, класифікацію вибухонебезпечних предметів, наголосили на забороні відвідування цивільним населенням місць, де велися бойові дії чи був завданий ракетний ворожий удар, до прибуття і проведення спеціальних робіт відповідними фахівцями.
– Це був надзвичайно корисний і продуктивний тренінг, – поділилася своїми думками студента-журналістка Запорізького національного університету Дар’я Рибка. – Тепер залишається тільки правильно використовувати свої знання і розповідати іншим, як себе убезпечити на прифротовій території. А ще дуже сподобалась яскрава та інформативна поліграфічна продукція, яку нам роздали після тренінгу. Це буклети, пам’ятки та плавати, створені Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine спільно із ДСНС України з мінної безпеки та безпеки життєдіяльності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Сергія Біжка