Представники Чернівецького центру журналістської солідарності НСЖУ долучились до формування розширеного плану дій з запобігання та протидії домашньому насильству, перешкоджання професійній діяльності, насильству за ознакою статі у Чернівецькій області на 2024-2025 роки. Розробниками та учасниками проєкту обласного плану дій стали члени координаційної ради з питань гендерної політики.
Нещодавно відбулася сесія стратегічного планування з напрацювання стратегічного планування з напрацювання розширеного плану дій.
Жінки та дівчата-журналістки досить часто опиняються на вістрі неочікуваних подій, які безпосередньо пов’язані з виконанням професійних обов’язків. Тому їхня участь у запланованих навчаннях додасть нових вмінь і навичок у професійній діяльності та повсякденному житті.
– Під час спільної роботи було напрацьовано багато цікавих ідей, які ляжуть в основу подальших планів роботи. Питання протидії гендерному насильству потребують оновленого розуміння під час вже тривалої війни з російськими окупантами, – розповідає голова правління Центру громадської активності «Синергія» Ігор Кухарчук.
Загалом метою створення плану стало удосконалення системи запобігання та протидії насильству, запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, котрі проводять заходи у сфері запобігання насильству за гендерною ознакою, формування нетерпимого ставлення в суспільстві до будь-якого насильства та посилення готовності протидіяти його проявам.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
За інформацією Чернівецького ЦЖС