Шведська журналістка готує серію матеріалів про українських жінок в умовах війни. Анна Ґуллберг із Expressen використовує для проведення інтерв’ю простір Центру журналістської солідарності в Києві.
Шведська медійниця є віцепрезиденткою журналістського прес-клубу і членкинею Спілки журналістів Швеції.
– Памʼятаю, як торік ми з колегами збирали гроші і шукали бронежилети та шоломи для українських журналістів. Тепер для мене було важливо на власні очі побачити, що це захисне спорядження активно використовують працівники медіа в Україні, – сказала Анна Ґуллберг.
Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ розповіла про роботу мережі центрів і про те, як працює допомога міжнародної журналістської спільноти.
– Торік під час поїздки до Швеції я відвідувала офіс Bonnier News, провідної медіагрупи, до складу якої входить і Expressen. Тоді у стрічці видання було чимало новин про події в Україні. Робота Анни та її колег дуже важлива сьогодні, коли увага в світі до російсько-української війни знижується. Ми сприяємо іноземним журналістам, вони можуть скористатися приміщенням центру для роботи і зустрічей.
Ліна Кущ додала, що Bonnier News надавала підтримку українським медіа з перших тижнів великої війни. Завдяки цій допомозі реалізовано проєкт «Ми з України», в рамках якого майже 50 місцевих редакцій створювали матеріали про героїзм простих українців.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Києві – 050 680 52 04 (Ілля Суздалєв, координатор київського центру), адреса: вул. Хрещатик, 27-а.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ