На Донеччині 25 квітня загинула журналістка й військова-мінометниця Алла Пушкарчук («Рута»)
Ще під час Майдану вона долучалася до «Правого сектору», а згодом, як журналістка й фотографка, працювала у 5-му окремому батальйоні Української добровольчої армії.
Як повідомляє «Читомо», Алла навчалася в Інституті журналістики Київського національного університету культури і мистецтв та на спеціальності «театрознавець» у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого.
Після демобілізації з армії працювала журналісткою в «Українському тижні», згодом працювала в піарі, відтак стала частиною команди «Читомо». Її репортаж «Поворот праворуч» увійшов у десятку фіналістів Конкурсу художнього репортажу «Самовидець» 2016 року. 2017 року – із серією фотографій з війни увійшла в число переможців XIX Міжнародного фотоконкурсу від Всеукраїнської газети «День».
Після повномасштабного вторгнення Алла разом із коханим Максимом пішла в лави ЗСУ. Згодом вони побралися.
Алла служила у складі мінометного розрахунку. Вона завжди наполягала на рівності з військовослужбовцями-чоловіками, її обурювало, що «найгіршою з образ для чоловіка-військового є «поводишся, як дєвачька»…
«Я захищаю свої особисті кордони, які тісно переплетені з державними», – сказала журналістка в одному з інтерв’ю.
У майбутньому Алла мріяла заснувати книгарню, яка була б подібною до її власної бібліотеки – «з усіма видимими зв’язками та переплетіннями». Вона казала, що живе цією думкою, щораз конкретніше уявляючи її реалізацію. «Є ще трохи часу обміркувати все належним чином, поки триває війна», – додавала вона.
Алла Пушкарчук померла після ракетного обстрілу – на руках у коханого…
«Вона була з того покоління, що дорослишало на війні і жадібно будувало плани на майбутнє, – розповів у фейсбуці її колега і тодішній редактор в «Українському тижні» Дмитро Крапивенко. – Вона колекціонувала народні прискраси, живо цікавилася культурним життям, постила фото котиків, які з нею були повсюди. Ніхто не замінить Аллу. Ні в мирному житті, ні в воєнному. Це невідновлювана втрата у повному сенсі».
Вічна памʼять…
Фото: Читомо