За сприяння Івано-Франківського Центру журналістської солідарності відбувся тренінг «Тайм-менеджмент: мистецтво керування часом» для студентів-першокурсників кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила.
Його провела ВПО-медійниця з Краматорська Віра Ільїна, яка навчала студентів успішним кейсам планування. Зокрема, поговорили про те, як медійнику адаптовувати їх під себе.
– Зустріч була цікавою. Таке спілкування є дуже корисним не тільки для студентів, адже тренінг – це найкращий спосіб живого спілкування з молоддю. Дивно, що забуваєш про свій вік, тому що молодість – це не просто певний період життя, а скоріше за все – особливий стан душі. Щаслива ще раз підтвердити, що маємо чудовий інтелектуальний, творчий журналістський потенціал, – наголосила Віра Ільїна.
Студенти також поділилися своїми враженнями від тренінгу.
– Побували на надзвичайно інформативному й актуальному тренінгу з тайм-менеджменту від ВПО-журналістки Віри Ільїної. Я захоплена змістовною лекцією у форматі дуже комфортної та теплої розмови, ніби вже давно знайомих один з одним людей. Не можу не відзначити чіткість та структурованість викладу – це захопило мене найбільше. Тренерка змогла дуже якісно розповісти максимально великий обсяг потрібного і зробити це цікаво. Була б дуже рада співпрацювати з пані Вірою й надалі та хотіла б відвідати також тренінг від неї про стратегічне планування. Круто, коли професіонал вміє легко донести про важливе, – зауважила студентка Соломія Крисько:
– Мені дуже сподобався цей тренінг, адже дізналася для себе нову інформацію, що для мене зараз важливо. Під час заняття зрозуміла, як краще володіти своїм часом, які є техніки й отримала велику мотивацію не витрачати свій час на подразники, – поділилась враженнями майбутня медійниця Валерія Півторак:
– Журналістка Віра Ільїна нам розповіла, як правильно керувати своїм часом, які існують інструменти, що допомагають раціонально розподіляти свій час, які існують поглиначі часу, що заважають нам правильно його розподіляти. Все було доповнено цікавими прикладами з життя тренерки. Для себе почерпнули багато інформації, яка допоможе нам правильно розподіляти і володіти часом. Чекаємо на зустрічі знову!, – висловив побажання студент Святослав Сабадах.
– Мені дуже сподобалося, особливо – про прокрастинацію. Тема була чітко та доступно пояснена. Буду рада в майбутньому ще побувати на тренінгах Віри Ільїної», – зазначила учасниця тренінгу Катерина Калун.
Першокурсниця Іванна Марущак зауважила, що тренінг із тайм-менеджменту навчає ефективно розподіляти час між роботою та відпочинком, що підвищує продуктивність та має допомогти знизити стрес. Але не потрібно забувати, що тайм-менеджмент – це інструмент: якщо не докласти зусиль, то результату не буде. А її одногрупниця Аліна Ярема сподівається, що поради, які вона записала від тренерки, допоможуть їй при плануванні на тиждень.
Спікерка ж, для вмілого розпоряджання часом, виокремила такі поради:
- не треба планувати щільно;
- важливий не план, а процес планування, бо ми виявляємо проблему;
- визначати пріоритетні завдання. Для цього можна використовувати матрицю Ейзенгауера;
- не забувати, що тайм-менеджмент – це інструмент, як ручка чи олівець. Він дуже корисний, але сам він нічого не робить;
- пам’ятати про принцип «вісімдесят/двадцять»: двадцять відсотків організованих дій дають вісімдесят відсотків результату і навпаки.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ