Центри журналістської солідарності НСЖУ виконують важливу функцію – допомагають журналістам залишатися в професії. На цьому наголосила медійниця із Бердянська Вікторія Горбатко під час візиту до Івано-Франківського Центру журналістської солідарності.
Тут вона поспілкувалась із місцевими та релокованими колегами, ознайомилася з роботою Івано-Франківського ЦЖС, розповіла про діяльність Центру в Запоріжжі, до діяльності якого активно долучається, побувала у телестудії, взяла участь у записі інтерв’ю.
Також медійниця поділилася своєю історією.
– Виїзд із окупованого Бердянська дався дуже важко. Довелося проїхати 17 блокпостів. Найважче було в Токмаку, де ми простояли на блокпосту тривалий час. Тоді дув такий сильний вітер, що наше майже двотонне авто аж розхитувало, – згадує Вікторія Горбатко.
Центри журналістської солідарності Івано-Франківська й Запоріжжя постійно на зв’язку, проводять спільні онлайн-заходи, обмінюються інформацією, яку оприлюднюють на інтернет-ресурсах у рубриці «Інформаційний марафон «Ми – українці!».
– Співпраця між Івано-Франківською та Запорізькою обласними спілками триває давно, і з роками дружба посилюється. А від початку повномасштабного вторгнення ми почали співпрацювати ще тісніше, – зауважила координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта.
– Ми завжди знаємо, що відбувається у наших колег в Івано-Франківську. Дуже очікуємо на перемогу. Від Запорізького Центру журналістської солідарності на згадку залишаю ляльку-мотанку, що символізує нашу Україну. Під час війни дуже важко все переживати, але коли з тобою біль розділяють однодумці, то з’являється надія, – сказала Вікторія Горбатко.
Вона вручила івано-франківським колегам авторську ляльку. Цей сувенір для колег із Прикарпаття виготовила Наталія Зворигіна – головна редакторка газети з 95-річною історією «Запорізька правда». А в Запоріжжя журналістка зі Сходу повезе сувенір ручної роботи, який нагадуватиме їй і тамтешнім колегам про Івано-Франківськ.
Звісно, важливим є і особисте дружнє спілкування медійників. Тож Вікторії Горбатко й Вікторії Плахті було про що поговорити: журналістки познайомилися ще 2017 року, під час міжнародної конференції із захисту прав журналістів у австрійському Відні, однак відтоді бачилися хіба що онлайн.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС