Із Анастасією Полєшко ми познайомилися в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ 15 квітня 2022-го. До повномасштабного вторгнення дівчина працювала комунікаційницею в міській раді Запоріжжя. Війна змусила її покинути рідний дім. Прихистком для Анастасії став Івано-Франківськ. Журналістка здружилася з місцевими колегами, брала активну участь у заходах Центру журналістської солідарності. Через пів року повернулася додому, однак дотепер підтримує контакт із колегами, яких віднайшла на Прикарпатті.
Як склалася доля Анастасії Полєшко після повернення в рідне місто?
– Після повернення з Івано-Франківська в Запоріжжі замешкала разом із нашою родиною, – розповідає медійниця. – Трохи наводили жаху новини, адже не знали, чого очікувати. Незабаром після переїзду пройшли «бойове хрещення». Воно, зізнаюся, загартувало нас. Прожила в Запоріжжі рік. Активно комунікувала з медіа. Відповідала за організацію медіазаходів, їхнє анонсування й проведення, тобто, за супровід журналістів на подіях. Модерувала пресконференції. Також писала, за підсумками подій, матеріали для сайту й соцмереж.
Віднедавна Анастасія – в Києві. Працює на позиції СММ (social media marketing, тобто, фахівчинею, яка займається розкруткою і просуванням компанії в соціальних мережах) в одному з найвідоміших благодійних фондів країни – «Голоси дітей», який надає безоплатну психологічну та психосоціальну підтримку дітям і батькам, які переживають досвід війни.
– Це дуже гарний досвід і можливість для професійного зростання, покращення своїх навичок, – зазначає Анастасія Полєшко. – А ще гріють душу чудові спогади, про Івано-Франківськ і Центр журналістської солідарності. Така підтримка, яку я тоді отримала від Центру, була для мене вкрай важливою і так потрібною! Сподіваюся, що життя ще зведе нас.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Спілкувалася Вікторія Плахта, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності