Не хайпувати на темі сексуального насильства під час війни й полону, а допомагати жінкам, котрі пережили цю трагедію, подолати набуті проблеми – таке завдання стоїть перед журналістами й журналістками, які пишуть на ці теми.
Про це перша секретар НСЖУ Ліна Кущ говорила під час благодійного заходу «Нумо Сестри!», проведеного SEMA Україна – організацією, яка опікується жінками, що постраждали внаслідок сексуального і гендерно-обумовленого насильства.
– Щоб надати голос таким жінкам, які не мають іншого шансу бути почутими, журналісти мають опанувати навички розмови з тими, хто пережив полон і часто – сексуальне насильство, навчитися, яку лексику варто використовувати, – наголосила Ліна Кущ.
Вона додала, що НСЖУ має намір працювати над підвищенням навичок журналістів у висвітленні чутливих тем і у створенні майданчиків для безпечного, толерантного спілкування на ці теми.
Характерно, що під час опитування, проведеного НСЖУ, жінки-журналістки найбільшими загрозами під час висвітлення бойових дій назвали не обстріли і можливість загинути, а саме небезпеку полону і сексуального насильства.
Інформаційна служба НСЖУ