Нині ноутбук для журналіста – так само нагально необхідний робочий інструмент, якими колись були блокнот і олівець. Та практично без цього гаджета опинився під час виїзду з окупованої території один із представників журналістської родини – Олександр Кузьмінський з Маріуполя, який до повномасштабного вторгнення працював у корпоративній газеті.
Журналісту, з балкона якого з 2014 року майорів український прапор, було небезпечно лишатися в окупованому місті. У кінці березня він разом з братом залишив Маріуполь. Довгий і небезпечний шлях у три переїзди, де на один кілометр шляху могло подекуди було по два блокпости, супроводжувався не лише постійними перевірками, а й відвертим ризиком. Та ще й у брата було татуювання з тризубом. Тож лише у середині квітня добралися до Чернівців, де живуть мама та вітчим.
Ноутбук Олександр Кузьмінський із собою взяв, адже твердо вирішив продовжити журналістську діяльність. Однак під час перевірок, коли вороги викидали речі з багажника автівки, кілька разів кидали гаджет з майже метрової висоти… Знайшовши роботу у Чернівцях на електронному ресурсі «6262. Сайт міста Слов’янська», який висвітлює проблематику як Донецького регіону, так і події в Україні загалом, Олександр виявив, що його ноутбук постійно ламається. У чернівецькому Центрі журналістської солідарності, куди медійник приходив, аби попрацювати, йому допомогли: координатор центру Володимир Бобер повідомив про можливість отримати новий гаджет за підтримки Спілки.
Ноутбуки для продовження професійної діяльності журналістів, які врятувалися від окупації, і залишились без робочих інструментів, допомогла отримати у користування низці медійників Національна спілка журналістів України, завдяки консорціуму Lifeline Embattled CSO Assistance Fund.
«Я написав листа до Спілки з проханням виділити ноутбук для роботи, і мене підтримали. Спочатку мені надіслали документи, які потрібно було заповнити, а через тиждень я вже мав новий ноутбук, завдяки якому продовжив свою журналістську діяльність. Щоправда, за станом здоров’я довелося здійснити ще один переїзд – з моїм діагнозом вдалося офіційно виїхати за кордон, де сподіваюсь підлікуватись, але в той самий час і продовжую свою журналістську діяльність», – каже Олександр Кузьмінський.
Інна Косянчук