У рамках проекту «Зміцнення медіакомпетентності у сфері суспільного мовлення» Молдова Інститут Лейпциг (MIL) організує цього року осінню школу, яка фінансується Федеральним міністерством закордонних справ у рамках програми.
Цільова група: журналісти та редактори всіх громадських мовників, викладачі університетів, викладачі навчальних центрів громадських мовників України та Молдови.
Цілі та заходи
Мета проекту – сприяння зміцненню, адаптації та тестуванню, впровадженню тем з медіаграмотності у світі суспільного мовлення, а також професійному розвитку журналістів з метою створення нових та розповсюдження існуючих форматів з медіаграмотності та використання широкою аудиторією. Завдяки своєму освітньому мандату громадські мовники відіграють важливу роль в освіті громадськості в сфері медійної та інформаційної грамотності. Проект спрямований на підтримку журналістів у наданні тем з медіаграмотності глядачам, слухачам та користувачам у всіх пропозиціях та направлені на збільшення виробництва різноманітного контенту з медіаграмотності. Основним фокусом нашої пропозиції має стати критичний та самокритичний розгляд змін у світі медіа, можливостей та ризиків у роботі з класичними та новими медіа. Проект дозволяє використовувати широкий та міждисциплінарний підхід до аспектів та перспектив критичної медіакомпетентності та медіаосвіти. В рамках Осінньої школи в Лейпцигу та Мюнхені буде підготовлено групу мультиплікаторів для просування пропозицій з медіаграмотності та медіаосвіти. Мета осінньої школи в Лейпцигу та Мюнхені з медіаграмотності, що пропонується громадськими мовниками Німеччини, – сприяння обміну досвідом та передачі знань між експертами в галузі медіаосвіти з Німеччини, України та Молдови. Осіння школа пропонує різноманітну програму заходів, включаючи дискусії, лекції та відвідування редакцій, а також можливість дискусії стосовно поточних проблем у галузі викладання та закріплення критичної медіаграмотності, їх освоєння за допомогою відповідних концепцій, матеріалів чи заходів. Ключові питання Як можна навчати критичної медіакомпетентності з погляду змісту та технології? Які види співпраці можуть бути корисними? Критична медіакомпетентність: що ми розуміємо під цим? Крім того відбудеться презентація національних або регіональних мереж медіа- та інформаційної грамотності, обмін думками щодо розуміння критичної медіаграмотності у вищезгаданих країнах.
Фінансування
Проект фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Берліна. Ця сума покриває витрати на проживання, часткове харчування (сніданок та обід, вечері (частково), лекції, тренінги, а також культурну та екскурсійну програму. Дорожні витрати будуть відшкодовані після прибуття до Лейпцигу у розмірі фактичних витрат (для учасників з України – до 350 євро, з Республіки Молдова – до 320 євро).
Подача заявки
Повна заява включає такі документи:
● Заповнену та підписану анкету з мотиваційним листом (не менше однієї сторінки) німецькою, російською або англійською мовою.Форму можна знайти за наступним посиланням 7a47e4_2647c43284d34d8f9080e3cd4ca4f1e9.docx (live.com). Будь ласка, заповніть форму та конвертуйте файл у PDF. Будь ласка, надішліть нам останню сторінку з вашим підписом у вигляді скана;
● Копія університетського диплома та виписка успішності;
● Рекомендаційний лист від поточного роботодавця 2 зразки робіт на тему медіаграмотності Робочою мовою Осінньої школи є німецька з перекладом на російську та навпаки.
МИ БУДЕМО РАДІ ВАШИМ ЗАЯВКАМ
Молдова-Інститут Лейпциг приймає заявки до: 1.08.2022
Просимо надсилати заявки на вказану ел. пошту: [email protected]
Координатор проєкту Д-р. Марина Думбрава
Лейпциг та Мюнхен: 9.10.2022-16.10.2022