Його проєкт саме так і називається «Звуки війни». Зберігати звукові свідчення злочинів російських загарбників, засновник власної музичної школи гри на етнічних інструментах та барабанах, керівник гурту «БарабанЗА» Денис Васильєв, почав з перших днів повномасштабного наступу.
-Спочатку це були сирени, потім тиша, якої ніколи в місті не було. Я записав майже всі звуки страшних подій – вересневі, жовтневі вибухи, – каже музикант, який днями представив свій проєкт в Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ для медійників-переселенців.
– Чесно кажучи, опрацьовувати ці записи морально важко, бо настільки реалістичний і якісний звук, що доводиться переживати ці всі вибухи знову і знову, – зізнається Денис Васильєв.
Як справжній музикант, пан Васильєв приніс на захід кілька своїх інструментів. Серед яких, «відомі барабани».
– Ми не тільки граємо, а й створюємо етнічні інструменти. Наприклад наші барабани можна побачити у фільмі «Довбуш» Олеся Саніна. – поділився цікавим фактом музикант. І на завершення зустрічі продемонстрував їх звучання. Як це було, дивіться на відео нижче.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.