Практичні навички зі спортивного орієнтування на місцевості та скандинавської ходьби отримали Запоріжжі медійники-переселенці та ветерани журналістики під час тематичної екскурсії «Запоріжжя спортивне під час війни», яка відбулася у межах відзначення річниці створення Центру журналістської солідарності НСЖУ. У парку Перемоги журналісти багато цікавого дізнались від професійної майстра спорту України із спортивного туризму Сергія Некрасова.
Як пояснив Сергій Некрасов, ці види спорту допомагають зміцнити серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат, підвищують тонус м’язів та покращують психоемоційний стан. Все це корисно для журналістів, щоб постійно тримати себе в гарній формі. У Сергія Некрасова багатий досвід по туризму, він не тільки інструктував, але й розважав гурт смішними випадками та байками з життя туристів, а також розповів багато краєзнавчих історій, зв’язаних з цими місцями. Журналісти отримали позитив від спілкування один з одним і природою.
Після теоретичної підготовки журналісти приступили до практики. Журналістка з Енергодару Алла Шамрай займається скандинавською ходьбою вже шостий рік. З яким задоволенням вона першою пішла вперед, як приклад колегам! За нею по алеям парку відправились всі, використовуючи надану тренерами карту.
– От якби щоранку відбувалися такі тематичні прогулянки! Майже всі учасники заходу пройшли певну дистанцію, дотримуючись порад іменитого інструктора, вчилися орієнтуватись на місцевості по карті. Було і цікаво, і корисно, і прекрасно. Я одержала справжню насолоду від ходьби, бо мої вірні палиці лишились вдома. Дуже сумую за своїм спортивним знаряддям, за лісовими і прибережними стежками, якими ми ходили вдома. Це неймовірний заряд енергії і добряча зарядка! –зауважує Алла Шамрай.
– Такі спортивні заходи необхідні, щоб покращити настрій, здоров’я, зарядитись позитивною енергією. Парк, природа чудові, погода була сприятлива. Щиро вдячні за організований захід, – каже журналіст з Гуляйполя Іван Кушніренко.
– Дуже пізнавальний захід. Велика подяка організаторам за цю спортивну прогулянку парком. І, звичайно, Сергію Андрійовичу Некрасову за цікаву розповідь. Такі заходи на свіжому повітрі, на мою думку, важливі для психологічного перезавантаження, це свого роду спорттерапія. Дуже приємно, що нашу групу запросили восени пройти маршрутом у лісі біля веслувального каналу, – зазначає журналістка Ірина Єгорова.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Світлана Костюк, фото Алли Шамрай